7 yıldır konuşmuyorlar...

THY Euroleague'de 2017 sezonunun şampiyonunu belirleyecek Fenerbahçe - Olimpiakos finali büyük bir rekabetin de parçası olacak.

NTV Spor

21.05.2017 - 12:40 | Son Güncelleme: 21.05.2017 - 12:48

Euroleague tarihinin en başarılı isimleri arasında yer alan Zeljko Obradovic ve Vassilis Spanoulis aynı zamanda soğuk bir hikayenin de baş kahramanları...

Panathinaikos'da yolları kesişen ikili, 2009 yılında Spanoulis'in MVP seçildiği Berlin'deki Final Four'da CSKA Moskova'yı yenerek şampiyon olduğunda her şey yolundaydı. Spanoulis kariyerindeki ilk Euroleague zaferine ulaşırken, Obradovic 7. kez Avrupa'nın zirvesindeydi.

Ancak başarısız geçen ve TOP 16'da son bulan 2009/2010 sezonu fırtına öncesi sessizliğin ta kendisiydi. Panathinaikos ile sözleşmesi sona eren Vassilis Spanoulis, yeşillerin yaptığı üç yıllık yeni sözleşmeyi imzalamadan önce düşünmek için süre istedi. Aldığı cazip teklife rağmen menajeri aracılığıyla Olimpiakos ile görüşen ve istediği sürenin bitiminde Obradovic'e haber vermeden Pire ekibine imza atan Yunan guard, ezeli rakipler arasında yeni bir savaşın da fitilini yakmış oldu.

Bu gelişmenin ardından tüm bağlarını koparan ikili Haziran 2010'dan bu yana tek kelime dahi konuşmadı. Basın toplantılarında birbirleri hakkında gelen sorulara kaçamak cevaplar vererek aralarında yaşananları kamuoyuyla paylaşmaktan kaçınan iki Euroleague efsanesi, Spanoulis'in Olimpiakos'a transferinden sonra ilk kez Final Four'da karşı karşıya gelecek.

Sayfa Yükleniyor...