Zion Williamson'dan 7 yıllık 75 milyon Dolar'lık sponsorluk anlaşması!

NBA 2019-20 sezonunda New Orleans Pelicans forması giyecek Zion Williamson, Jordan markası ile yaptığı sponsorluk anlaşması kapsamında 7 yılda 75 milyon Dolar gelir elde edecek.

NTV Spor

24.07.2019 - 23:58 | Son Güncelleme: 24.07.2019 - 23:59

NBA 2019 Draft'nda New Orleans Pelicans tarafından 1. sırada seçilen Zion Wiliamson, NBA tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmalarından birine imza attı.

19 yaşındaki genç yıldız adayı, Jordan markasıyla 7 yıllığına 75 milyon Dolar'lık bir sözleşme imzaladı. Zion Williamson böylece Jordan firmasının sponsorluğundan yıllık 10.7 milyon Dolar kazanacak.

Bu rakam NBA tarihinde bir çaylak oyuncunun ayakkabı sponsorundan en çok kazandığı para olacak.

Zion Williamson sponsorluk anlaşması ile ilgili yaptığı açıklamada; "Jordan markası ailesinin bir parçası olduğum için kendimi inanılmaz derecede şanslı hissediyorum. Çocukluğumdan bu yana bu lige çıkabilmeyi ve Michael Jordan'ın geçmişte yaptığı gibi oyun üzerinde bir etki bırakabilmeyi hayal ettim. Michael Jordan örnek aldığım, özel sporculardan biriydi ve yolculuk için ne kadar mutlu, heyecanlı olduğumu gerçekten ifade edemiyorum." dedi.

Jordan markasının sahibi, efsane basketbolcu Michael Jordan ise "Zion’un inanılmaz kararlılığı, karakteri ve gücü ilham verici. Zion, markanın geleceğe öncülük etmesi adına yardım edecek. Bize dünyayı şok edebileceğini söyledi ve kendisine inanmamızı istedi. Biz de inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...