Ömer Onan, ABD maçından umutlu

Türkiye Basketbol Federasyonu CEO'su Ömer Onan, Japonya galibiyetini ve bir sonra karşılaşacağımız ABD maçını yorumladı.

NTV Spor

01.09.2019 - 13:39

A Milli Basketbol Takımının maça çok ciddi başladığını söyleyen Ömer Onan, "En önemlisi bu. İlk maçlar her zaman zor oluyor. Ciddi ve sert başlamak önemliydi. Çok da kararlı başladılar. İyi olan, guard pozisyonundaki Wilbekin'in sakatlığında onun yerine oynayan Buğrahan'ın çıkıp iyi oynamasıydı. Metecan'ın süre alıp oynaması önemliydi. Cedi'ye, Ersan'a Furkan'a, Semih'e, Doğuş'a ne kadar çok yardım ederlerse bu önemli. Serttaç gibi az süre alan oyuncuların güvenli olması önemliydi. 2 gün boş geçeceğiz sonra ABD maçı var. Bizim için şu anda her şey iyi gidiyor." dedi. 

ABD maçı öncesi umutlu konuşan Ömer Onan, "Günün sonunda ABD ile oynamak çok zor. Ama yenildiğiniz zaman kimse neden yenildiniz diye çok fazla eleştirmiyor. Oyuncular maça çok stresli çıkmayacaklar. ABD, Dünya Kupaları'nda olimpiyatlarda zaten herkesi yeniyor, şampiyon oluyor. Oyuncular stresli çıkmayacak. ABD'nin burada yenileceğine herkes inanıyor. Biz de en iyi şekilde bu maça hazırlanacağız. ABD'den de canlı yayınlanacak. Ülke tanıtımı için de önemli. Umarım, güzel bir maç olur. En iyi oyunumuzu sahaya koyup, ABD'yi kazanmak için sahaya çıkacağız" ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...