Ahmet Çakı resmen Alba Berlin'de!

Almanya Birinci Basketbol Ligi takımlarından Alba Berlin'i gelecek 2 sezonda Türk başantrenör Ahmet Çakı çalıştıracak.

NTV Spor 20.06.2016 - 14:11

Alman ekibiyle bir süredir görüşmelerde bulunan 40 yaşındaki Çakı, yaptığı açıklamada, kulüp yönetimiyle anlaşmayı sağladıklarını ve 2 yıllık sözleşmeye imza attığını söyledi.

Ahmet Çakı, sözleşmeyi imzalamasının ardından İstanbul'a döndüğünü ve hazırlıklarını tamamlayarak yeni sezon için çalışmalara başlayacağını kaydetti.

Spor Toto Basketbol Ligi'nde son iki 2 sezonun büyük bölümünde Anadolu Efes'te başantrenör Dusan Ivkovic'in yardımcılığını yapan Çakı, deneyimli çalıştırıcının görevinden ayrılmasının ardından lacivert-beyazlı takımda başantrenörlüğe getirilmişti. Anadolu Efes, Ahmet Çakı yönetiminde ligde finale kadar yükselmiş ancak şampiyonluğu Fenerbahçe'ye kaptırmıştı.

Ahmet Çakı, daha önce Darüşşafaka Doğuş, Erdemir ve TOFAŞ'ta da başantrenör olarak görev almıştı.

ALBA BERLİN DE DUYURDU
Alman ekibi de twitter hesabından Ahmet Çakı ile anlaşıldığını açıkladı. Mesajda Türkçe olarak "Hoşgeldiniz Ahmet Çakı" denilirken, genç teknik adamla 2 yıllık sözleşme imzalandığı açıklandı.

Wir haben einen neuen Cheftrainer. Herzlich Willkommen / Hoşgeldiniz Ahmet Çakı!
Alle Infos: https://t.co/AIKnSGUOz3 pic.twitter.com/h8wsHN4LIh


ADADOLU EFES'TEN ÇAKI'YA TEŞEKKÜR
Anadolu Efes de, Alba Berlin ile anlaşan Ahmet Çakı için kulüp internet sitesinden açıklama yayınlayarak genç coach'a teşekkür etti.  "İki sezondur Anadolu Efes Spor Kulübü'nde hem yardımcı antrenör hem baş antrenör olarak görev yapan Sn. Ahmet Çakı'nın Almanya'nın Alba Berlin takımının başına geçmesi resmiyet kazanmıştır." diye başlayan mesajda şu ifadeler kullanıldı,

"Sn. Ahmet Çakı, kulübümüzde görev aldığı süre boyunca üstün bir gayret göstermiş ve özellikle kulübümüzün geçirdiği zor dönemde aldığı sorumluluk ile yönetim kurulumuzun yanı sıra taraflı tarafsız tüm spor kamuoyunun beğeni ve takdirlerini kazanmıştır.

Sn. Çakı'nın, Alba Berlin'deki yeni görevinde de başarılı olacağına inancımız tamdır.

Anadolu Efes ailesinin her zaman bir parçası olarak kalacak olan Sn. Ahmet Çakı'ya tüm katkılarından dolayı teşekkür ederiz."

Sayfa Yükleniyor...