All-Star'da heyecanlandıran değişiklik!

NBA'den yapılan açıklamaya göre ligin ilgiyle takip edilen organizasyonlarından olan All-Star maçında takımların belirlenme formatında heyecan yaratıcı bir değişikliğe gidildi.

NTV Spor 03.10.2017 - 22:49

NBA'de her yıl şubat ayında yapılan, yetenek yarışmaları, üç sayı yarışması, smaç yarışması ve All-Star karşılaşmasını içeren haftasonunda, pazar gecesi oynanan All-Star mücadelesi için bir güncelleme açıklandı.

Buna göre, iki konferanstan 12'şer oyuncunun seçiminde bir değişiklik olmazken, havuzdaki 24 oyuncunun hangi takımda olacağını konferans kaptanları belirleyecek ve bu seçimi yapan kaptanlar, diğer konferansta yer alan oyuncuları kendi takımına alabilecek. Takım kaptanları, kendi konferanslarında taraftar oylamasında en yüksek rakama ulaşan oyuncular olacak.

18 Şubat'ta Los Angeles'ta oynanacak olan şov maçında iki konferans'tan 5'er oyuncu taraftar, oyuncu ve medya oylamasından çıkarılacak sonuçla belli olacakken, geri kalan 7'şer oyuncuyu takımların koçları seçmeye devam edecek. NBA'in getirdiği yenilik buradan sonra başlıyor. Buna göre aynı konferansta, hatta aynı takımda yer alan oyuncular All-Star karşılaşmasında birbirlerine rakip olabilecekler. Örneğin, All-Star seçilmeleri halinde Houston Rockets oyuncuları Chris Paul ve James Harden, veya Boston Celtics'ten Kyrie Irving ile Gordon Hayward, All-Star gecesinde birbirlerine rakip olabilecek.

Geçen sene yapılan All-Star maçı için konferanslarında taraftarlardan en çok oyu Cleveland Cavaliers oyuncusu LeBron James ve Golden State Warriors oyun kurucusu Stephen Curry almıştı. Bu değişiklik teklifi yapanların ise başkanlığını Chris Paul'un yaptığı NBA oyuncu sendikası olduğu açıklandı.

Sayfa Yükleniyor...