"Alnımın akıyla tamamladım"

Cem Akdağ sıkıntılı günler geçirdiklerini ama üstesininden gelmesini bildiklerini söyledi.

NTV Spor 10.06.2010 - 13:08

Beko Basketbol Ligi takımlarından Galatasaray Cafe Crown'un sezon içindeki en sıkıntılı dönemlerinde başına geçen ve sarı-kırmızılı ekibi ligde tutmayı başaran antrenör Cem Akdağ, kendisine zor dönemde bir görev verildiğini ve bunu alnının akıyla tamamladığını söyledi.

Akdağ, yaptığı açıklamada, yaşanan forma skandalının ardından Galatasaray Cafe Crown'un sıkıntılı dönemler geçirdiğini belirterek, ''Alnımızın akıyla bu görevden çıktık'' dedi.

Takımı ligde tutmalarına rağmen sezon biter bitmez antrenör konusunda Oktay Mahmuti ile anlaşan Galatasaray Kulübü'ne karşı bir kırgınlığının bulunmadığını vurgulayan başarılı çalıştırıcı, ''Zaten Galatasaray Cafe Crown'un başına geçerken 1.5 senelik ya da 2 sezonluk bir sözleşme yapmadık. Öyle bir şart öne sürmedim. Normal kontratım sona ermişti. Sadece bir teklif yapılıp, arkasından olayların başka türlü cereyan etmesi üzücü oldu'' diye konuştu.

Yaptıkları ve elde ettikleri başarının ortada olduğunu kaydeden Cem Akdağ, ''Çok kırgınlığım yok. Başlangıçta bana bir teklif yapılıp daha sonra gerçekleşmemesi biraz olsun üzüntü verdi. Ama netice olarak yöneticilerle birlikte yemek yedik. Kendileri de bana teşekkürlerini sundular. Kararlarını saygıyla karşılıyorum'' dedi.
        
''SON DERECE HUZURLUYUM''
Akdağ, Galatasaray Cafe Crown'da elde ettiği başarıdan dolayı son derece huzurlu olduğunu dile getirdi. Basketbol adına çok büyük bütçeli takımlara karşı mücadele ettiklerini savunan tecrübeli çalıştırıcı, şunları söyledi:''Sonuçta bizim takımımızla diğer büyük bütçeli takımlar aynı kulvarda değildi. Elinizdeki oyuncular ne kadar iyi olursa olsun sizden alabiliyorlar. Klasik sistemde değildik. Yüksek tempolu, agresif oynayarak bu seriyi yakaladık.

Bu işin en iyi tarafı taraftarlarımızın arkamızda olmasıydı. Böyle bir sezon geçirdik. Yapmış olduğumuz işten ve Galatasaray'ı zor durumdan kurtardığımız için gurur duyuyorum. Son derece huzurluyum. Hep birlikte takımımızı zor durumdan kurtardık. Mağlubiyet sayısı, hükmen yenilgiler, puanların alınması gibi etkenler
 
Galatasaray'ı çok zor duruma sokmuştu. İşin en zor kısmı oyuncuların psikolojisiydi. Hem oyuncuların içten olması, hem ekibin iyi çalışması neticesinde zor günleri atlattık. Yine de sıkıntılı dönemleri geçerken de sorunlar yaşadık. 4 tane şube yöneticisi değiştirdik. Buna rağmen sonuç olarak işin altından kalkmasını bildik.''
        
''GALATASARAY'IN BÜYÜK ATILIMLAR YAPACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM''
Antrenör Akdağ, Oktay Mahmuti'yi antrenör olarak takımın başına getiren
Galatasaray Cafe Crown'un büyük atılımlar yapacağını söyledi.

Şampiyonluk için iddialı bir kadronun kurulacağına dikkati çeken Akdağ, ''Başarılı olacaklarına şüphem yok. Çok iyi bir antrenörü takımın başına getirdiler. Ermal Kurtoğlu ile anlaşmışlar. Çok önemli bir transfer. Bütçeyi arttırmışlar. Daha önce benim yaptığım konuşmalarda bütçe bu kadar büyük değildi'' dedi.

Geleceğe dönük henüz planları olmadığını anlatan Cem Akdağ, ''Bu işler belli olmuyor. Galatasaray'a gelmem de sürpriz olmuştu. Bazen kenarda oturup izlemekte yarar var. Önümüzdeki sezon için herhangi bir takımdan teklif geldiği takdirde ilkelerim ve anlayışlarımla örtüşmesi halinde seve seve çalışırım'' diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...