Anadolu Efes - Fenerbahçe Beko maçındaki hakemler için resmi karar

Türkiye Basketbol Federasyonu, Anadolu Efes - Fenerbahçe serisinin üçüncü maçını yöneten hakemlerin sezon sonuna kadar maç almayacağını açıkladı.

Yuşa Şahin - NTV Spor 08.06.2023 - 16:14
Anadolu Efes - Fenerbahçe Beko maçındaki hakemler için resmi karar

Türkiye Federasyonu, tarafının hakem kararları nedeniyle memnun olmadığı için kararını açıkladı. 

Asbaşkanı Kemal Dinçer yaptığı açıklamayla hakemlerin sezonun kalan maçlarında dinlendirileceğini belirtti. 

Dinçer'in resmi sitede yer alan açıklamasında; "Sezon başından beri hakemlerimizin genel performansından son derece memnun olmakla birlikte, play-off yarı final serisi üçüncü maçında Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko arasında İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan müsabakanın özellikle dördüncü çeyreğinde çalınan düdüklerle maçın sonuna tesir edilmesi, Merkez Hakem Kurulu’ndan Sorumlu Basketbol Federasyonu Asbaşkanı sıfatıyla herhangi bir şekilde art niyet olmadığından emin olmama karşın şahsımı üzmüştür.

Konuyu tüm teknik detayları ile ele alan Merkez Hakem Kurulu da benzer bir değerlendirmeyle, dün oynanan karşılaşmanın üç hakemini sezon sonuna kadar dinlendirme kararı almıştır. Ülkemizi yurt dışında gurur duyduğumuz başarılarıyla temsil eden, ligimizdeki rekabetleriyle basketbolumuza büyük güç ve renk katan iki güzide kulübümüz, Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko’nun Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi play-off yarı final eşleşmesindeki hem seyir hem de teknik anlamdaki basketbol kalitesinden büyük memnuniyet duyuyorum. Hakemlerin değil sahadaki mücadelenin konuşulduğu bir play-off serisinin süreceğine inancım tamdır." denildi. 

Sayfa Yükleniyor...