Anlaşma çıkmadı!

FIBA Avrupa ile Euroleague Yönetimi arasındaki anlaşmazlığın çözümü için taraftar Almanya'da biraraya geldi. Kritik toplantıda taraflar şimdilik anlaşmaya varamadı.

NTV Spor

04.05.2016 - 12:41 | Son Güncelleme: 19.08.2016 - 20:31

FIBA ile Euroleague arasında merakla beklenen buluşma Münih'te gerçekleşti. Kritik toplantıya Fenerbahçe Genel Menajeri Maurizio Gherardini de katıldı.

Uzun süreli ve karşılıklı güvene dayalı bir ortaklık talep eden Euroleague Yönetimi toplantıda FIBA'nın kulüplere ve federasyonlara yönelik yaptırımları kaldırmasını istedi.

Euroleague ve EuroCup'ı organize etmekten vazgeçmeyeceğini belirten Euroleague Yönetimi, FIBA'ya 2. düzey turnuvaları düzenlemesi önerisinde bulundu. Öneriye göre, turnuva şampiyonları bir üst kupaya çıkabilecek. Bu da FIBA turnuvalarına katılacak takımların Euroleague organizasyonlarında mücadele edebileceği anlamına geliyor. Oyun kuralları, transferler ve doping kontrolü gibi konular ise tamamen FIBA'nın kontrolünde olacak.

Ayrıca milli takımlara oyuncu veren kulüplere tazminat ödenmesi önerisi de gündeme geldi.

Ancak EuroCup'a takım gönderen federasyonları organizasyonlarına almamakla tehdit eden FIBA Yönetimi, ilk toplantıda Euroleague yetkilileri ile uzlaşamadı. İki taraf arasındaki görüşmeler sürecek.

Sayfa Yükleniyor...