Aşı zorunluluğu kalktı, Kyrie Irving'e izin çıktı

New York Belediye Başkanı Eric Adams, özel sektörde devam eden aşı zorunluluğunun kaldırıldığını açıkladı. Bu kararla birlikte Kyrie Irving, Brooklyn Nets'in iç saha maçlarında forma giyebilecek.

NTV Spor 24.03.2022 - 21:57

Covid-19 aşısı olmadığı için sezon başından bu yana Brooklyn Nets'in iç saha maçlarında forma giyemeyen Kyrie Irving için sevindirici haber geldi.

Düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan New York Belediye Başkanı Eric Adams özel sektör çalışanlarına yönelik aşı şartının kaldırıldığını açıkladı.

7 Mart'ta yapılan açıklamada, kapalı alanlarda aşı ve maske zorunluluğu kaldırılmış, özel sektör çalışanları için aşı şartının devam edeceği belirtilmişti.

Tüm ligler etkilenecek

New York'taki aşı şartlarının değişmesinin ardından Amerikan Basketbol Ligi NBA ile birlikte, Ameirkan Beyzbol Ligi MLB'de mücadele New York Yankees ve New York Mets'te oynayan aşısız oyuncular da yeni sezonda süre alabilecek.

Bu sezonun uzun bir bölümünde forma giyemeyen Kyrie Irving, bazı eyaletlerdeki kuralların değişmesinin ardından bu yılın başında takımının deplasmanda oynadığı maçlarda süre almaya başlamıştı.

Bu sezon 20 maçta parkeye çıkan Kyrie Irving, 28.5 sayı, 5.5 asist ve 4.6 ribaunt ortalamaları yakaladı.

Sayfa Yükleniyor...