Udoh'un Atatürk sevgisi

Fenerbahçe basketbol takımının yıldızı Ekpe Udoh, başantrenörü Obradovic'e övgüler yağdırdı. Obradovic'in kendilerine sürekli destek verdiğini söyleyen Udoh, İstanbul'daki Final Four'da kupayı kazanmak istediklerini söyledi.

NTV Spor 01.05.2017 - 16:55

Fenerbahçe basketbol takımının yıldızı Ekpe Udoh Euroleague şampiyonluğu için iddialı konuştu.

Kulübün aylık dergisine açıklamalarda bulunan Birleşik Amerikalı pivot, "Her şeyimizi ortaya koymanın vakti geldi" dedi. Türk taraftarın ağırlıkta olacağını söylediği İstanbul'daki Final Four'da kupayı kaldırmak istediğini söyledi.

Deneyimli basketbolcu başantrenör Zeljko Obradovic'ten de övgüyle bahsetti. Obradovic’in kendisine duyduğu güvenin oyun içindeki agresifliğini arttırdığını söyleyen Udoh, "Obradovic, top sahadan çıktığı anda tamamen değişiyor ve bize destek veriyor" ifadelerini kullandı.

"BURADA GERÇEĞİ VE TARİHİ GÖRÜYORSUNUZ"
Sezon başında NBA'e gitme ihtimali konuşulan ancak kariyerine Fenerbahçe'de devam eden tecrübeli oyuncu o süreci de anlattı.

"NBA olmadığı için aslında ilk başta üzülmüştüm ama aslında bu da benim için bir fırsat oldu. Hem insan olarak hem de oyuncu olarak gelişiyorum" diyen Udoh değişik kültürleri tanıma fırsatı yakalamaktan mutlu olduğunu belirtti. Udoh "Amerika’daki okullarda belirli tarih dersi alıyorsunuz ve aslında bir şey görmüyorsunuz. Burada gerçeği ve tarihi görüyorsunuz" dedi.

ATATÜRK İLGİSİ
Birleşik Amerikalı basketbolcu Atatürk’e olan ilgisinin de İstanbul'da başladığını söyledi. "Fenerbahçe Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda Atatürk fotoğrafını görünce kim olduğunu merak ettim ve öğrendim. Daha sonra nereye gidersek gidelim bütün salonlarda Atatürk’ün fotoğraflarını gördüm. Ne kadar çok sevildiğini fark ettim. Onun hayatıyla ilgili kitap okudum. Türkiye Kupası için Ankara’ya gittiğimizde Anıtkabir’i ziyaret etme şansım oldu. Bu inanılmaz sevgiye sahip olan kişiyi merak ettim ve tanımak istedim..." diyerek Atatürk'e olan ilgisini anlattı.

Sayfa Yükleniyor...