Avrupa şampiyonu Anadolu Efes, İstanbul'da

THY Euroleague finalinde Barcelona'yı yenerek mutlu sona ulaşan Anadolu Efes, yurda döndü. Lacivent Beyazlılar havaalanında marşlarla karşılandı, taraftarlar ve oyuncular arasında coşku yaşandı.

NTV Spor 31.05.2021 - 16:50

Euroleague şampiyonu Anadolu Efes yurda döndü. Havaalanında kafile bandonun çaldığı marşlarla karşılandı. Oyuncular ve taraftarlar büyük coşku yaşadı.

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman burada kısa bir açıklama yaptı ve "3 yıldır bunu bekliyorduk. Sonunda şampiyon olduk. Tüm oyuncularımı, ekip arkadaşlarımı ve ekran başında bizi yalnız bırakmayan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Herkesin büyük ilgisi ve sevgisi var. Türk halkına, bizimle tek yürüek olduğu için hepsine teşekkür ediyorum. Söz vermiştik, yerine getirdik. Bu açıdan gururluyum" dedi.

Tüm kupaları kazandığının hatırlatılması üzerine ise Ataman, "Daha devam eder. Yeterki böyle organizasyonlar devam etsin. Anadolu Efes gibi büyük bir kulüpte çalışmak benim için büyük bir şeref. Ben de görevimi yapıyorum. Türk insanının neler başarabileceğini hep birlikte gösteriyoruz. Takımımızda çok değerli Türk oyuncularımız var. Sertaç Şanlı bu takımın en önemli oyuncularından bir tanesi oldu. Takım kaptanımız Doğuş Balbay kupayı hayvvaya kaldırdı. O açıdan da ayrı bir mutluluk yaşıyorum" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...