Bakan Kılıç'tan Milliler'e kutlama

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları Elemeleri çeyrek finalinde Küba'yı 71-45 yenerek üst üste ikinci kez olimpiyatlara katılmaya hak kazanan A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın oyuncularını ve teknik ekibini kutladı.

NTV Spor 17.06.2016 - 19:03

Türkiye'nin Küba ile Fransa'nın Nantes kentinde oynadığı karşılaşmayı tribünden izleyen Kılıç, maçtan sonra yaptığı açıklamada, oyuncuları ve  teknik heyeti tebrik ederek, "İnşallah 2012'de gösterdikleri başarının üstüne daha fazlasını koyarak Rio'da çok daha farklı bir sonuçla döneceklerini ümit ediyoruz. Öncelikle hepsine teşekkür ediyoruz, çünkü böyle bir mutluluğu bize yaşattılar." diye konuştu.

A Milli Futbol Takımı'nın İspanya ile oynayacağı maçı da izleyeceğini belirten Bakan Kılıç, "Darısı A Milli Futbol Takımımızın başına diyorum. Buradan Nice'e geçeceğiz, inşallah onlar da bu akşam güzel bir sonuç alacaklar. Bugün, şu anda Potanın Perileri gerçekten gereken her şeyi yaptı. Güzel bir takım oyunuyla ve turnuvadaki bütün maçlarda istikrarlı bir performans göstererek kotayı aldılar, kendilerini tekrar tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun da olimpiyatlara katılma hakkını elde ettikleri için çok mutlu olduğunu vurgulayarak, "Gururluyuz, bütün oyunculara, organizasyona, Türkiye Basketbol Federasyonu'na yürekten teşekkür ediyoruz. Kimsenin yüzünü kara çıkarmadık, hedefimiz buydu. Çok kararlı geldik, çok iyi hazırlandık, her top için mücadele ettik ve istediğimizi aldık. Yürekten kutluyorum herkesi, şu anda çok mutluyuz, tadını çıkaracağız." şeklinde konuştu.

Milli basketbolcu Işıl Alben ise üst üste ikinci kez olimpiyatlara katılma hakkı kazandıkları için çok mutlu olduklarını aktararak, "Maçlarımız farklı sonuçlarla bitti, çok kolay gibi görünüyor ama bizim için çok önemli maçlardı. Basketbolumuza yabancı rakiplerle karşılaştık. Sonuçtan son derece memnunuz, ufak bir ara vererek dinlenip, olimpiyat hazırlıklarına başlayacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...