Banvit'e genç forvet

Bandırma ekibi, Fenerbahçe Ülker'den Berkay Candan ile 1 yıllık kiralık sözleşme imzaladı.

NTV Spor 25.07.2014 - 11:02

Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Banvit, Fenerbahçe Ülker'den Berkay Candan'ı 1 yıllığına kiraladı.
     
Banvit Genel Menajeri Turgay Çataloluk, yazılı açıklamasında, Candan'ın geçen sezon kiralık olarak Aykon TED Ankara Kolejliler formasıyla hem Türkiye Basketbol Ligi hem de Eurocup'ta başarılı performans gösterdiğini bildirdi.
     
Candan'ın geçen sezon ligde 7,2 sayı ve 4,7 ribaund, Eurocup'ta ise 4,5 sayı ve 2,5 ribaund ortalamalarıyla oynadığı bilgisini veren Çataloluk, şu anda A Milli Takım kampında bulunduğunu belirtti.
     
Çataloluk, Candan'ın potansiyeli yüksek ve gelecek vadeden bir oyuncu olduğuna değinerek,"Kendisini bir süredir kadromuza dahil etmek istiyorduk ve sonuçta Berkay'ı renklerimize bağladık. Kadromuzda tecrübeli oyuncuların yanı sıra Berkay gibi genç ve iştahlı sporculara da yer vermek bizi çok mutlu ediyor.Berkay Candan'ın transfer sürecinde, sporcunun kulübümüzle anlaşması için kiralık olarak verilmesine onay gösteren Fenerbahçe Ülker Kulübüne de anlayışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Berkay ile yaptığımız sözleşme 1 yıllık. Sezon sonunda sporcumuzun durumunu Fenerbahçe Ülker ile tekrar değerlendireceğiz." dedi.

Sayfa Yükleniyor...