Charles Barkley siyasete soyundu

NBA efsanelerinden Charles Barkley, Alabama'da demokrat partinin senatör adayı Doug Jones için oy isterken sert konuştu: "Alabamalılar, ırkçı beyazlarla çalışan, hakkında cinsel taciz suçlamaları olan, cumhuriyetçi aday Roy Moore'a oy verip aptal gibi görünmeyin."

NTV Spor 12.12.2017 - 12:37 | Son Güncelleme: 12.12.2017 - 12:38
AP

NBA'deki parlak kariyeriyle "Hall of Fame"de yer alan, günümüzde TNT'de yorum yapan Charles Barkley, Alabama eyaletindeki senatör seçimlerinde topa çok sert girdi.

Demokrat aday Doug Jones'un kampanyasına destek veren Barkley, Alabama'daki seçmenleri hakkında birçok cinsel taciz iddiası bulunan cumhuriyetçi aday Roy Moore'a oy vermemeye davet etti. Seçim yarışının hala sürüyor olmasına, hatta bazı anketlerde Moore'un hala önde görünmesine inanamadığını dile geitiren Barkley, Alabamalılar'a "Bütün ülkeye aptal gibi görünmeyi bırakın. Jones'a oy verin" çağrısında bulundu.

"Alabama benim evim. Dünyadaki en harika yer" diyen Barkley, "Demokrat veya cumhuriyetçi ya da muhafazakar veya liberal olmaktan bahsetmiyorum. Tek söylediğim; bu adam, Moore aday bile olmamalıydı. Diyelim oldu, hala yarışın içinde olmamalıydı. Hele bazı anketlerde hala önde olmamalıydı. Kendi partisindeki isimlerin de oy vermeyeceği, desteklemediği birinden söz ediyorum. Alabamalılar, yalvarırım herkese ulaşın. Arkadaşlarınızla, akrabalarınızla konuşun. Bir noktada ayağa kalkmalı, bütün ülkeye aptal gibi görünmeyi bırakmalıyız" diye konuştu.

Barkley, "Moore hakkındaki cinsel taciz iddialarını kenara bırakıyorum. Sağ kolu olarak Steve Bannon gibi bir ırkçı beyazı seçtiği gün bu yarıştan diskalifiye edilmeliydi" dedi.

Sayfa Yükleniyor...