Başkent'te All-Star için geri sayım

Beko All Star 2011 organizasyonunun basın toplantısı, federasyon yetkilileri ve sporculardan bazılarının katılımıyla Hilton Oteli'nde yapıldı.

NTV Spor

05.02.2011 - 16:32

Toplantıya, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Ligler Direktörü Ahmet Araşan, TBF Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş, başkan danışmanı Resul Yolcu ve All Star'da yer alacak oyunculardan Pınar Karşıyaka'dan Birkan Batuk ile David Holston, Antalya Büyükşehir Belediyesi forması giyen Jamis Christhopher, Galatasaray Cafe Crown'dan Radoslav Rancik ve Bornova Belediyesi'nden Ümit Sonkol katıldı.

TBF Ligler Direktörü Ahmet Araşan, toplantının açılış konuşmasında, federasyon olarak bu sezon da All Star'da biraraya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, ''Bu organizasyonu, Türk basketbolunun, hatta dünya basketbolunun çok önemli kentlerinden birisi olan Ankara'da düzenlemekten dolayı memnuniyet duyuyoruz'' dedi.

Araşan, Ankara seyircisinin basketbol aşığı olduğunun altını çizerek, ''Dünya Basketbol Şampiyonası'nda ikinciliği elde ettik. Bu başarıda Ankara'nın büyük payı var. Dünyanın sayılı liglerinden birisi olan Beko Basketbol Ligi'nin kalitesi, bu organizasyona da yansıyacaktır. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne, Spor Toto Teşkilatı'na, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ni teşekkürlerimizi sunuyoruz'' diye konuştu.

TBF Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş ise keyifli bir sezon geçirdiklerini vurgulayarak, ''Seyir zevki yüksek maçlara şahit oluyoruz. Dünya Şampiyonası'nda yakalanan heyecan artarak sürüyor. Bu organizasyon, basketbol için özel olarak üretildiği için en güzel salon olan Ankara Spor Salonu'nda yapılacak. Herkesin bu organizasyondan büyük bir keyif almasını temenni ediyorum'' ifadelerini kullandı.


-OYUNCULAR-


Bornova Belediyesi forması giyen Ümit Sonkol, büyük bir organizasyonun içinde yer almaktan mutluluk duyduğunu kaydederek, ''Yoğun ve stresli bir sezon geçiriyoruz. Biz oyunculara da güzel bir mola olacak. Bizi izleyenler, güzel bir şov izleyecektir. Birbirinden iyi oyuncular var, zor maç olacak ama biz kazanacağız'' dedi.

Pınar Karşıyakalı David Holsten ise 3 sayı yarışmasında da mücadele edeceğini hatırlatarak, ''Elimden gelenin en iyisi yapmaya çalışacağım. Son derece iyi şutörlerin yer aldığı bir yarışmada, kazanmak için savaşacağım. Finale yükselebilmek için 17 başarılı atış yapacağıma inanıyorum. Burada olduğum için mutluyum. Herkese keyifli bir karşılaşma izletmeye çalışacağız'' diye konuştu.

Galatasaray Cafe Crown takımının formasını giyen Radoslav Rancik de oy veren herkese teşekkür ederek, ''Güzel bir şov olmasını diliyorum. All Star karşılaşması, stresten uzak oynayacağımız bir maç olacak. Biz de kulüplerimizi en iyi şekilde temsil ederek, oraya gelenlere keyifli bir organizasyon yaşatmak istiyoruz. Çünkü basketbola ilgi gösterenlere, biz oyuncular olarak da bir şeyleri geri vermemiz gerekiyor diye düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

Pınar Karşıyaka'nın genç yıldızı Birkan Batuk da rekabetin üst düzey olduğu bir ilk yarının ardından hem oynayanlar hem de izleyenler için çok keyifli bir maç olacağını kaydederek, ''Umarım kazanan biz oluruz. Oy atanlara ve kulübüm Pınar Karşıyaka'ya teşekkür ediyorum. Dünya Şampiyonası'nda Ankara'nın yabancı takımlara iyi gelmediğini gördük. Bunu yarın yeniden göstereceğiz'' şeklinde konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi forması giyen Jamis Christhopher da bu organizasyonun içinde yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, ''Smaç şampiyonasında çok iyi smaç yapan oyuncular var. Ama ben yapacağım smaçlarla farkımı göstermeye çalışacağım'' dedi.

Bu arada organizasyonun kokteyli ise yine Hilton Oteli'nde saat 19.30'da yapılacak.

Sayfa Yükleniyor...