Basketbolda kupa kuraları çekildi

Basketbolda Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası kuraları çekildi.

NTV Spor

07.09.2011 - 13:15

Basketbolda Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası eleme gruplarının kuraları İstanbul'da çekildi.

Polat Renaissance Otel'de gerçekleştirilen kura çekiminde, Eskişehir, Erzurum, İzmir-Aliağa ve Samsun'da maçları yapılacak eleme grupları ve takımların eşleşmeleri belirlendi.

A Grubu maçları Eskişehir, B Grubu maçları Erzurum, C Grubu maçları İzmir Aliağa ve D Grubu maçları da Samsun'da oynanacak.

B ve D grubundaki eleme mücadelesi 6, 7, 8 Ekim tarihlerinde, A ve C gruplarındaki maçlar da 9, 10, 11 Ekim tarihlerinde yapılacak.

Spor Toto Türkiye Kupası Eleme Grubu kuraları şöyle:

A Grubu
Hacettepe Üniversitesi-Banvit
Beşiktaş-Trabzonspor

B Grubu
TOFAŞ-Olin Edirne
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Fenerbahçe Ülker

C Grubu
Pınar Karşıyaka-Aliağa Petkim
Türk Telekom-Anadolu Efes

D Grubu
Erdemir-Bandırma Kırmızı
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Galatasaray

TEK DEVRELİ LİG USULÜNE GÖRE DÜZENLENECEK ELEMELERDE, GRUPLARDA İLK İKİ SIRAYI ALAN TAKIMLAR 15-19 ŞUBAT 2012 TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENECEK 8'Lİ FİNALLERE KATILMA HAKKI KAZANACAK
Polat Renaissance Otel'de düzenlenen kura çekiminde, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Asbaşkanı İmran Işıldar, TBF Asbaşkanı ve Merkez Hakem Kurulu Başkanı Metin Şahin, TBF Ligler Direktörü Ahmet Araşan ve TBF Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş hazır bulunurken, Beko Basketbol Ligi'nin 16 ekibinin temsilcileri de kura çekimine katıldı.

Asbaşkanlar Işıldar ve Şahin, yaptıkları konuşmalarda, güzel bir kupa mücadelesi olmasını dileyerek, katılımcılara teşekkür etti.

TBF Ligler Direktörü Araşan ise bu sezon ki kupanın sloganının ''Basketbol Burada'' olduğunu belirterek, eleme grubu müsabakalarının yapılacağı İzmir Aliağa, Samsun, Eskişehir ve Erzurum'da basketbolseverleri salonlara beklediklerini kaydetti.

Kura çekiminin ardından, kulüp temsilcileri gruplarına göre kürsüye gelerek, hedefleriyle ilgili açıklamalar yaptılar.

Erzurum'da Cemal Gürsel, Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi, İzmir'de Aliağa Enka ve Samsun'da ise Yaşar Doğu spor salonlarının ev sahipliği yapacağı eleme grubu maçları tek devreli lig usulüne göre düzenlenecek.

Grup müsabakaları sonucunda 4 grupta ilk iki sırayı alan takımlar 15-19 Şubat 2012 tarihleri arasında düzenlenecek 8'li finallere katılmaya hak kazanacak.

Kupada çeyrek final müsabakaları, 1. tur eleme müsabakaları sonucunda gruplarında ilk iki sırayı alarak 8'li finallere yükselen takımlar arasında eleme usulü yapılacak. Yarı finaller ve finalin ardından 27. Türkiye Kupası sahibini bulacak.

Sayfa Yükleniyor...