Beklenen oldu

2010 NBA draftı büyük heyecana sahne oldu. Birinci sıradan John Wall seçildi.

NTV Spor

25.06.2010 - 11:18

2010 NBA draftında beklenen oldu ve Washington Wizards, 1. sıradan seçim hakkını, Kentucky Üniversitesi'nin yıldız oyun kurucusu John Wall için kullandı. Birçok otoriteye göre, 19 yaşındaki oyuncunun süper yıldız olma potansiyeli bulunuyor.  2 numarada seçme hakkına sahip Philadelphia da, beklendiği gibi Evan Turner'i kadrosuna kattı. Normal sezonu en kötü derece ile bitirmesine karşın draftta 3. sıradan seçim yapma hakkını elde edebilen New Jersey Nets ise tercihini Georgia Tech Üniversitesi'nin pota altı oyuncusu Derrick Favors için kullandı. Minnesota, 4. sıradan Syracuse Üniversitesi'nin yıldızı Wesley Johnson'ı draft etti. 5. sırada seçim hakkına sahip Sacramento ise Amerikan basınının ‘sorunlu oyuncu' damgasını vurduğu Cousins'i kadrosuna kattı.

2010 draftı tarihi bir gelişmeye de sahne oldu. Draft tarihinde ilk kez bir üniversitenin 5 oyuncusu birden ilk turda seçildi. Kentucky Üniversi'tesinden John Wall ve Demarcus Cousins ile birlikte Patrick Patterson, Eric Bledsoe ve Daniel Orton profesyonel oldu.

Gecede birçok takas da gerçekleşti. Chicago Bulls'un oyun kurucusu Kirk Hinrich, 17. sıra seçimi Kevin Seraphin ile birlikte Washington Wizards'ın yolunu tuttu. Bu sayede Chicago, maaş sınırında 9 milyon dolarlık daha yer açtı. Portland Trail Blazers'ın şutör forveti Martell Webster, Minnesota Timberwolves'a giderken, Ryan Gomes ve 16. sıradan seçilen Luke Babbit Portland'a transfer oldu.

Sayfa Yükleniyor...