"Benim için en zoru takım arkadaşlarımdan ayrılmak"

NBA'de lokavt sürecinin sona erecek olması nedeniyle ülkesine dönecek olan Beşiktaş Milangaz'ın ABD'li oyuncusu Deron Williams, kendisi için en zor olan şeyin takım arkadaşlarından ayrılmak olduğunu söyledi.

NTV Spor 28.11.2011 - 14:24

NBA'de lokavt sürecinin sona erecek olması nedeniyle ülkesine dönecek olan Beşiktaş Milangaz'ın ABD'li oyuncusu Deron Williams, çok güzel bir şehirde, çok güzel bir ülkede, çok iyi bir taraftar karşısında basketbol oynadığı için mutlu olduğunu söyledi.

Deron Williams, BJK TV'de katıldığı canlı yayında yaptığı açıklamada, İstanbul'da bulunduğu 3 ay içinde çok güzel günler geçirdiğini ifade ederek, ''Çok güzel bir şehirde, çok güzel bir ülkede, çok iyi bir taraftar karşısında basketbol oynadım, bu nedenle çok mutluyum'' dedi.

İstanbul'a gelişiyle ilgili olarak, oldukça zor bir karar aldığını belirten Williams, ''Ailemle buraya yerleştikten sonra kendimi evimde hissettim. Benim için hayati bir tecrübeydi. İstanbul çok güzel bir kent. Türk yemeklerini çok seviyorum'' diye konuştu.

''EN ZORU ARKADAŞLARIMDAN AYRILMAK''
''Benim için en zoru, 3 aydır birlikte olduğum takım arkadaşlarımdan ayrılmak olacak. Bir noktada onları bırakıyorum gibi hissediyorum'' diyen Williams, bu konuda yapacak bir şeyi olmadığını ve ayrılmak zorunda olduğunu ifade etti.

Williams, bir soru üzerine 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda ABD Milli Takımı'nda oynamak istediğini kaydederek, ''2012'de umut ediyorum ki yer alırım. Çünkü burada Avrupa basketbolu hakkında deneyim kazandım'' dedi.

İlk geldiğinde havalimanındaki karşılamayla ilgili olarak da Williams, ''13 saatlik yorucu bir uçuştan sonra gelmiştik. İnanılmaz bir yoğunluk vardı. Ailem ve kızlarım bir hayli korktu ama benim için güzel bir gündü'' yorumunu yaptı.

SARI-KIRMIZI ÇANTA
Türkiye'ye geldiğinde sarı-kırmızı çantası olduğunun hatırlatılması üzerine ABD'li oyuncu, ''Türkiye'de renklerin bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum. Yaklaşık 1,5 ay takım arkadaşlarım bana kızdıktan sonra çantamı değiştirdim'' şeklinde konuştu.

Williams, Beşiktaş'a yeniden dönüp dönmeyeceği sorusuna ise ''NBA kariyerim bittikten sonra benim için kesinlikle bir opsiyondur'' yanıtını verdi.

Türkçe en sevdiğim kelimenin ''leblebi'' olduğunu dile getiren yıldız oyuncu, EuroChallenge Kupası'nda bir maçta 50 sayı attığının hatırlatılması üzerine, ''Benim için önemli olan istatistik değil öncelikle Beşiktaş'a yardım etmek ve form tutup NBA'e dönmekti. Tüm aile olarak burayı çok sevdik. Bir yandan mutlu olsak da buradan ayrılacağımız için üzgünüz'' ifadelerini kullandı.

Williams, taraftarların sezon başında maçlara fazla ilgi göstermediğini, ancak takımın iyi gidişinden sonra salonun dolmaya başladığını, Fenerbahçe Ülker derbisinde 14 bin taraftar karşısında oynadıklarını ve Beşiktaş taraftarını çok sevdiğini söyledi.

NBA'de lokavtın eninde sonunda biteceğini bildiğini anlatan Williams, ''Beşiktaş'ın hem lig, hem de Avrupa'da şampiyon olması için mücadele ediyordum. Ancak lokavt bitti ve dönmek zorundayım'' dedi.

DÖNER, BAKLAVA VE BÖREK
İstanbul'da çok güzel yerler olduğunu, Taksim Meydanı'nı, alışveriş merkezlerini sevdiğini ifade eden ABD'li oyuncu, yemekleri de çok sevdiğini belirterek, ''Döner, baklava ve börek en sevdiğim yiyecekler arasında'' şeklinde konuştu.

Şehit haberlerinin ardından maç öncesi giydiği ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' yazılı tişörtüyle ilgili bir soruya da Williams, ''Ben ne zaman böyle şeyler duysam çok üzülüyorum. Benim gibi tüm arkadaşlarım bu organizasyonda yer aldı'' diye yanıt verdi.

FORMASI EMEKLİYE AYRILACAK
ZZ Leiden takımıyla yarın yapılacak karşılaşmada kendisi için Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören'in de katılacağı bir tören düzenleneceği ve 8 numaralı formasının emekliye ayrılacağının belirtilmesi üzerine Williams, ''Kariyerimde ilk kez böyle bir şey oluyor. Çok onur verici bir durum. İlk kez formam emekli olacak. Beşiktaş'a şükran borçluyum'' dedi.

Türkiye'ye kesinlikle geri gelmek istediğini anlatan Williams, ''Bodrum ve Çeşme'yi görmek istiyorum. Ailem gitti Bodrum'a ben gidemedim'' diye konuştu.

Williams, NBA'deki lokavtın sona ermesi konusunda ise, ''Takım sahipleri lehine yapılmış bir anlaşma ama birçok insan işsiz kaldı. Onların işine dönmeleri için yapılan bu anlaşmayı destekliyorum'' şeklinde konuştu.

Türkiye'de forma giyen NBA oyuncularıyla ilgili bir soruya Williams, ''1,5 yıldır basketboldan uzak kalan Mehmet Okur burada form tuttu ve bence buraya gelen NBA oyuncuları içinde en karlısı o oldu'' cevabını verdi.

''YARIN OYNAYAMAYACAĞIM''
Bundan sonra hep Beşiktaş taraftarı olacağını dile getiren Williams, yarınki ZZ Leiden maçında forma giyemeyeceğini kaydederek, ''Yarın son kez takımla birlikte olacağım ama maalesef oynamayacağım. Kısa zamanda Türkiye'den ayrılmak zorundayım'' dedi.

Williams, son olarak Beşiktaş taraftarlarına teşekkür ederek, ''Beni hep desteklediler. Umarım NBA'de de desteklemeye devam ederler'' diyerek sözlerini tamamladı.

ATAMAN: OYUNCULUĞU TARTIŞILMAZ
Programa telefonla bağlanan Beşiktaş Milangaz Başantrenörü Ergin Ataman, Deron Williams için, ''Oyunculuğu tartışılmaz'' yorumunda bulundu.

Deron Williams'ın hem saha içi hem de saha dışında tam bir lider oyuncu olduğunu vurgulayan Ataman, ''NBA'deki kariyeri, Beşiktaş'taki performansı herkesin gözü önünde olan unsurlardı. Benim için önemli olan saha içindeki liderliği, antrenmanlardaki temposu, takım arkadaşlarıyla olan ilişkileri, teknik kadroyla sürekli iletişim içinde olmasıydı. Zaten onun büyük oyuncu olmasındaki en önemli faktörler bunlar. Tamamen egolarını aşmış, takım için oynayan bir oyuncu. Komple bir oyuncu. Aliağa maçında bile rakip takımın en skorer oyuncusunu tuttu. Müthiş tuttu. En kötü maçlarından birini oynattı'' ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...