Bertomeu'dan İstanbul garantisi

Jordi Bertomeu, Final Four'un İstanbul'dan geri alınacağı yönündeki dedikoduları yalanladı.

NTV Spor

24.12.2016 - 11:16

THY Euroleague CEO'su Jordi Bertomeu, yaşanan terör saldırılarının ardından Final Four'un İstanbul'dan geri alınacağı yönündeki dedikoduları yalanladı.

Türkiye'de son dönemde yaşanan terör saldırıları sebebiyle İstanbul'da yapılacak olan THY Euroleague Final Four'unun yerinin değişebileceği kulislerde konuşuluyordu.

"Eğer geri adam atarsak, teröristlere kazanma imkanı sağlarız"
Konu hakkında İspanya'nın El Mundo gazetesine açıklamalarda bulunan THY Euroleague CEO'su Jordi Bertomeu, iddiaları net bir şekilde reddetti ve 2017 Final Four'un planlandığı gibi İstanbul'da düzenleneceğini belirtti.

"Elbette endişeleniyoruz. Rakamsal olarak Türkiye'deki terör saldırılarında bir artış var ama bunlar diğer ülkelerde de oluyor. İstanbul'u terk etmeyeceğiz, kararımızdan geri dönemeyiz. Eğer geri adam atarsak, teröristlere kazanma imkanı sağlarız. Güvenlik garantimiz var çünkü Türk hükümeti uluslararası organizasyonlarda çok titiz. Satışa çıkan biletleri iki saatten az bir sürede tüketen taraftarlar bu konuda verebileceğimiz en güçlü mesajı verdiler" diyen Bertomeu, Final Four organizasyonunun İstanbul'da yapılacağını yineledi.

Sayfa Yükleniyor...