Bertomeu'dan G.Saray'ı endişelendirecek açıklama

Galatasaray Liv Hospital'a Euroleague'den endişelendirici bir haber geldi. Organizasyonun CEO'su Bertomeu'ya göre sarı-kırmızılıların gelecek sene Euroleague'de mücadele etmesi zor.

NTV Spor 06.05.2015 - 20:43

Ülker Sports Arena'da açıklamalarda bulunan Jordi Bertomeu, Galatasaray'ın Almanya'da oynadığı Alba Berlin maçında çıkan taraftar olaylarına dikkat çekti.

Eurohoops.net'e konuşan Bertomeu, "Galatasaray'ın başına gelenler bizi gerçekten çok uğraştırdı. Kulübün yaşadığı finansal sıkıntılar TOP 16'da sahadaki duruma da yansıdı. Böyle bir şeyin tekrar olmasına izin vermeyeceğiz. Eğer kulübün yeterli kaynakları yoksa Euroleague'de oynayamaz" ifadelerini kullandı.

Bertomeu, geçen yılın Adriyatik şampiyonu Cibona'nın Euroleague'e katılmamasını örnek gösterdi. Türkiye'de Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes'in Euroleague'de A lisansı bulunuyor. Türkiye Basketbol Ligi'nden bir takıma da gelecek sezon için B lisansı verilecek.

Öte yandan Euroleague yönetimi, gelecek sezon için verilecek dört özel davetiyede önceliğin Fransa, Almanya, Türkiye ve Birleşik Krallık'ta olacağını açıkladı. Bu açıklama sonrasında gelecek sezon dört Türk takımının Euroleague'de mücadele etme ihtimali belirdi.

 

Sayfa Yükleniyor...