Bertomeu'dan İstanbul'a yeşil ışık!

Euroleague CEO'su Jordi Bertomeu, İstanbul'un basketbolda THY Euroleague'de Final Four'a ev sahipliği için güçlü bir aday olduğunu söyledi.

NTV Spor 06.05.2015 - 14:50

Euroleague'in 15. yılı etkinlikleri kapsamında Fenerbahçe Ülker'in maçlarına ev sahipliği yapan Ülker Sports Arena'da basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Jordi Bertomeu'nun yanı sıra THY Genel Müdürü Temel Kotil, Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal ile eski Yunan basketbolcu Theodoros Papaloukas katıldı.

Bertomeu, geride bıraktıkları 15 yılda önemli aşama kaydettiklerini belirterek, yeni ortakları Kültür ve Turizm Bakanlığı'na teşekkür etti.

THY'nin bu 15 yılın gerçekleşmesinde büyük katkısı olduğunu anlatan Bertomeu, "Temel hedefimiz taraftar sayımızı artırmak. Bu sürede iki milyarı geçen taraftar sayısını rekor olarak yakaladık. Bu sürede 2010 yılında çok önemli bir an yaşadık ve THY isim sponsorumuz oldu. Bu 2020'ye kadar devam edecek. THY sayesinde Euroleague'in inanırlığı arttı. Umut ediyorum ki bir muhteşem 15 yıl daha birlikte olmaya devam ederiz" ifadelerini kullandı.

Bertomeu, "THY Eueroleague'de Final Four organizasyonu Ülker Sports Arena'da ne zaman oynanır " sorusuna, "İstanbul bütün gereksinimleri yerine getirebiliyor. Önemli olan doğru zamanlamayı bulabilmek. Ülker Sports Arena, Final Four'a ev sahipliği yapmak için güçlü bir aday" cevabını verdi.

KOTİL: SPONSOR OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ
THY Genel Müdürü Kotil, son 5 yıldır Euroleague'e sponsor olduklarını hatırlatarak, "Euroleague'i seyrettiğimde kendimi çok iyi hissediyorum. Son 5 yıldır THY olarak Euroleague'e sponsor olmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

Kotil, 2020'nin pek çok faaliyet için önemli bir yıl olduğunu dile getirerek, "Türkiye'de 2023 planları var. Belki sponsorluğumuz 2020'yi de aşacak. Euroleague'le 5 yıl daha devam edeceğiz. Belki daha sonra 15 yıl daha birlikte oluruz" diye konuştu.

OBRADOVİC: EUROLEAGUE'İN RÜYASI GERÇEK OLDU
Euroleague'i en çok kazanan başantrenör Obradovic ise böyle bir organizasyonda yer almaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

Obradovic, "Euroleague hayal ve rüyayla başladı. Sonunda da rüya gerçek oldu. NBA ile rekabet etmenin çok zor olduğunu biliyorum ama hedef bu olmalı. Gelecek için çok sıkı çalışmak gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Madrid'de düzenlenecek Final Four'a ilişkin ise Obradovic, "Tahminde bulunmak çok zor. Yapabileceğimizin en iyisini yapacağız. En büyük favorilerden biriyle yarı finalde oynayacağız. Madrid'e turist olarak değil basketbol oynamak için gidiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Eski Yunan basketbolcu Papaloukas ise Euroleague'de artık taraftar konumunda olduğunu belirterek, "Euroleague'de oynamaya başladığımda neredeyse bir çocuktum. Final Four'da ise kimin favori olduğunu söylemek çok zor. Real Madrid kendi evinde oynamanın stresini yaşayacak. Karşılarında ise aç ve genç oyuncular var ama deneyimsizler. Duygusunu kim kontrol ederse o avantajlı olacak" diye konuştu.

 

Sayfa Yükleniyor...