Beşiktaş Sompo Sigorta'da corona virüse rastlanmadı

Beşiktaş Sompo Sigorta oyuncuları, teknik ve idari ekibe yapılan tetkiklerde corona virüs bulgusuna rastlanmadığı açıklandı.

NTV Spor 21.03.2020 - 15:24

Fenerbahçe Beko, bazı oyuncularda ve idari kadroda görev yapan kişilerde corona virüs bulgularına rastlanıldığını açıklarken Beşiktaş Sompo Sigorta için de duyuru geldi.

13 gün önce Fenerbahçe Beko ile karşılaşan siyah-beyazlı kulüp, yapılan tetkiklerde herhangi bir corona virüs bulgusuna rastlanmadığı bildirildi.

Beşiktaş'ın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

''Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip coronavirüs (Covid-19) belirtilerine, Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı’nın bazı oyuncuları ile idari çalışanlarında rastlandığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Covid-19 belirtileri görülen Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı’nın oyuncuları ile idari çalışanlarının bu süreci sağlıklı bir şekilde geride bırakmalarını temenni ediyor, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kulübümüz, yeni tip coronavirüs (Covid-19) vakaları Avrupa’da görülmeye başladığı andan itibaren, duruma büyük bir hassasiyetle yaklaşmış ve gerekli tedbirleri almıştır.

Sağlık ekiplerimiz tarafından sürekli olarak gözlem altına tutulan sporcularımıza, Covid-19 salgınından korunmanın yolları ile ilgili bilgiler verilmiş, liglerin ertelenmesiyle birlikte antrenmanlara ara verilmiştir.

13 gün önce sahamızda karşılaştığımız Fenerbahçe Beko Basketbol Takımının bazı sporcuları ile idari çalışanlarında Covid-19 belirtilerine rastlanmasının ardından kamuoyunda oluşabilecek spekülasyonların önüne geçmek adına, Beşiktaş Sompo Sigorta Takımımızın sporcuları, teknik ve idari kadrosu ile çalışanlarında, Covid-19 belirtilerine rastlanmadığını ve ekibimizde bu belirtileri gösteren kimsenin olmadığını ifade ederiz.

Kulübümüzde görevli sağlık ekiplerinin Covid-19 salgını ile ilgili süreci büyük bir titizlikle takip ederek sporcularımız ile teknik ve idari kadrolarımızın sağlık durumlarıyla yakından ilgilendiklerini belirtir, kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.''

Sayfa Yükleniyor...