"Bir an önce yerden kalkmamız gerekiyor"

THY Euroleague'de Real Madrid'e deplasmanda farklı kaybeden Anadolu Efes'te antrenör Ufuk Sarıca, ''Bir an önce yerden kalkmamız gerekiyor'' dedi.

NTV Spor 18.11.2011 - 02:40

THY Avrupa Ligi'nde deplasmanda Real Madrid'e 104-84 yenilen Anadolu Efes'in antrenörü Ufuk Sarıca, ''Bir an önce yerden kalkmamız gerekiyor'' dedi.

Maç sonrasında açıklama yapan Sarıca, ''Üst üste zor deplasmanlarda kazanınca herkes bu sonuca şaşırıyor. Ama eğer sahada bu kadar yumuşak oynarsanız, Madrid'i burada yenmeniz mümkün değil. Geçmiş deplasmanda kazandığımız maçları da kazanmamız mümkün olmazdı. Her zamanki sertliğimiz, arzumuz yoktu, onun yerine bir şankınlık vardı'' değerlendirmesinde bulundu.

Real Madrid'in Avrupa Ligi'nin ''belki de en hızlı takımı'' olduğunu dile getiren Sarıca, ''Buna önlem almaya çalıştık ama sahadaki uygulama farklı oldu. Farkı 7 sayıya indirdiğimiz maçta yine sonuçta mental olarak yaptığımız hatalar var. Çok basit atışlar kaçırdık ve tamamen düşen motivasyonla fark açıldı. Yapacak bir şey yok, Avrupa Ligi devam ediyor'' dedi.

Sarıca, ''Bence artık kendi sahamız veya deplasman diye bir şey yok. Grupta herkes her yerde herkesi yeniyor. Sonuna kadar oynayıp, kazanabildiğimiz kadar maç kazanacağız. Bunu da kanıtladık. Şimdi bir an önce yerden kalkmamız gerekiyor'' diye konuştu.

Ufuk Sarıca, Anadolu Efes'in bu sezon ilk defa 100 sayının üstünde basket yemesiyle ilgili olarak da ''Galatasaray Medical Park ile Real Madrid'i bir tutmuyorum ama sonuçta oradaki sağlam arzulu, akıllı defansı yapan oyuncular da bugün kaybedenler de bizleriz. Oyuna böyle başlarsanız özellikle İspanyol takımlarına karşı hiç şansınız yok. Tamamen mental olarak, sert başlayamadık ve bu da bütün maça yayıldı. Biz kazanırsak süpriz olacaktı. Sadece insan farklı yenilgiye üzülüyor'' dedi.

''Bu yenilginin stresini yarın üzerinizden atabilecek misiniz?'' sorusuna ise Sarıca, ''Atmak zorundayız. Kazandığımız zamanda 3 gün boyunca sevinç gösterisi yapmıyoruz. Çünkü devam eden Beko Basketbol Ligi var. Haftaya Avrupa Ligi'nde Partizan ile kendi evimizde oynayacağız, çok önemli. Partizan, deplasmanda Armani'yi yenmiş. Grup iyice karıştı. Bu grupta olmayacak birşey yok. Sağlam, dirençli ve iyi olmak gerek'' cevabını verdi.

Sayfa Yükleniyor...