"Bir rüyayı gerçekleştirmeye geldik"

Integral Forex Erkekler Türkiye Kupası'nda Galatasaray Odeabank'ı 71-68 yenerek finale yükselen Banvit'in başantrenörü Sasa Filipovski, "Buraya bir rüyayı gerçekleştirmeye geldik." dedi.

NTV Spor 18.02.2017 - 19:26

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Banvit Başantrenörü Sasa Filipovski, çok zor bir maçı kazandıklarını belirterek, "Son periyotta kontrolü ele aldık diyebilirim. Galatasaray Odeabank'ın oyunun genelinde defansta gösterdiği sertliğe karşı bocaladık ama Theodore'un oyunu kontrol etmesiyle toparlandık." değerlendirmesinde bulundu.

Oyuncularına, teknik ekibe ve kendilerini desteklemek üzere salona gelen taraftarlara teşekkür eden Filipovski, "Bizim gibi nispeten küçük şehirlerin takımlarının kupayı kazanması önemli. Bu tarz takımların bir rüyası olmalı. Bu da Türk basketbolu için önemli. Buraya mücadele etmeye ve bir rüyayı gerçekleştirmeye geldik. Bu takımın lideri belki Theodore ama arkadaşlarının desteğiyle bu performansı gösterebiliyor. Oynamayan oyuncularıma da teşekkür etmem gerekiyor." diye konuştu.

ATAMAN: THEODORE DURDURMAKTA ZORLANDIK
Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman ise karşılaşmanın ilk devresinde kendi oyunlarını oynayamadıklarını söyledi.

Üçüncü periyottan itibaren iyi basketbol oynamaya başladıklarını vurgulayan Ataman, "Banvit'i kutluyorum, iyi mücadele ettiler. Güzel bir maç oldu. Üçüncü periyottan itibaren iyi basketbol oynamaya başladık ve maçın son bölümüne ciddi avantajla girdik. Göksenin Köksal, Theodore'u maç boyunca iyi durdurdu. Onun yorulması ve kenara gelmesi sonrasında Theodore iyi bir yüzde yakaladı, durdurmakta zorlandık. Son topu biz atamadık, onlar attı. Finali de onlar oynayacak." dedi.

Sayfa Yükleniyor...