Bıyıktay: Play-off'ta yer almak istiyoruz

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Aliağa Petkim'in başantrenörü Burak Bıyıktay, eni yönetimin aldığı ''üst sıraların takımı olma'' yolundaki hedef doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini, sezon sonunda play-off'ta yer almak istediklerini söyledi.

NTV Spor

05.03.2012 - 15:14

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Aliağa Petkim'in başantrenörü Burak Bıyıktay, ''İlk sekizde sürekli var olan bir takım olmak istiyoruz'' dedi.

Ligde son oynadıkları Antalya Büyükşehir Belediyesi karşısında daha diri kaldıkları ve daha akıllı pozisyonlar oluşturdukları için kazanan taraf olduklarını kaydeden Bıyıktay, ''Çarşamba günü Bandırma Kırmızı karşısında galibiyet serimizi devam ettirmek istiyoruz. Ligde 9. görünmemize rağmen bir maçımız eksik olduğu için 7. sırada yer almamız gerekiyor. Kalan maçlarda bu sırayı koruyup, hatta daha üste çıkmak istiyoruz. İkinci yarıda hedefimiz ilk yarıda aldığımız 8 galibiyeti tekrarlamak. Hedefimiz Beko Basketbol Ligi'nde 4. sezonunu geçiren Aliağa Petkim'i ilk sekizde sürekli var olan bir takım haline getirmek. Aliağa Petikm, bir sezon yukarılara oynayan daha sonra yine ligde kalma mücadelesi veren bir takım, doğru bir yapılanması olmadığını gösterir'' diye konuştu.

"KUVVETLİ DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR"
Bıyıktay, gelecek haftalarda oynayacakları kritik maçlarda Aliağa Petkim taraftarının desteğine ihtiyaçlarının olduğunu belirterek, ''Karşılaşmaların kazanılmasında seyirci desteğinin önemi yadsınamaz. Kuvvetli desteğe ihtiyacımız var. Önümüzdeki iki haftada oynayacağımız 5 maçtan Banvit Kırmızı, Anadolu Efes ve Türk Telekom maçlarını Aliağa'da oynayacağız. Seyirci desteğiyle galibiyet serimizi devam ettirmek ve sezonu en üst seviyede tamamlamak istiyoruz'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...