"Bunlar tesadüfi başarılar değil"

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, İtalya'da düzenlenen Avrupa Ümit Erkekler Basketbol Şampiyonası'nda Fransa'yı 84-74 yenerek, bronz madalya kazanan ay-yıldızlı takımı kutladı.

NTV Spor 20.07.2015 - 00:03

TBF'nin resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Erdenay, Türk basketbolunun sol yıllarda gözle görülür bir yükselişte olduğunu vurgulayarak, "Kadınlarda ve erkeklerde önemli başarılara imza atıyoruz. Bunlar tesadüfi başarılar değil. Türk basketbolunun son yıllarda özellikle altyapıya verdiği önemin ve yaptığı yatırımların karşılığı" şeklinde görüş belirtti.

Diğer alt yaş kategorilerindeki takımlarından da başarılı sonuçlar beklediklerini vurgulayan Erdenay, "A Milli Erkek Basketbol Takımımızın eylül ayında katılacağı Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olacağına ve öncelikli olarak olimpiyat vizesi alacağına eminim" değerlendirmesinde bulundu.
     
Milli takımların yakaladığı başarılarda emeği geçenlere teşekkür eden TBF Başkanı, "Türk basketbolunu güzel günler bekliyor" diyerek sözlerini tamamladı.
     
AKKAŞ: "BU YIL HEDEFLERİMİZDE EN AZ İKİ MADALYA DAHA VAR"    
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Sportif Direktörü Barbaros Akkaş ise bu sezon altyapı kategorilerinde 2 madalya daha hedeflediklerini söyledi.
     
Altyapı erkek milli takımlarının teknik sorumlusu Nihat İziç'e teşekkür eden Akkaş, "Bu yıl hedeflerimizde en az iki madalya daha var. Bunu başaracak bir altyapı ekibine de sahibiz. Avrupa üçüncüsü olan Ümit Milli Takımımızın teknik ve idari kadrosunu ve tüm oyuncularını kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...