"Bütün dünya Beşiktaş'ı tanıyor"

Eski Beşiktaş Kulübü Basketbol Şube Sorumlusu Şeref Yalçın, FIBA EuroChallenge Kupası'ndan sonra ligde şampiyon da olacaklarını belirtirken, tüm dünyanın Beşiktaş'ı tanıdığını söyledi.

NTV Spor 03.05.2012 - 12:54

Eski Beşiktaş Kulübü Basketbol Şube Sorumlusu Şeref Yalçın, basketbolda bu sezon elde edilen Türkiye Kupası ve FIBA EuroChallenge Kupası'nın ardından yeni hedefin lig şampiyonluğu olduğunu söyledi.

Kulüpte yönetici olduğu dönemde basketbol şube sorumlusu olarak görev yapan ve yönetimin değişmesine rağmen organizasyonun içinde yer alan Şeref Yalçın, kazandıkları iki kupanın ardından bir kupa daha kaldığını belirterek, "İnşallah onu da alacağız" ifadesini kullandı.

Yalçın, çok güzel ve duygulu anlar yaşadıklarını ifade ederek, "Büyük bir başarıya imza attık. İyi takım kurduk. Büyük emekler veriyoruz" dedi.

Kendisini eski yönetimden biri olarak görmediğini vurgulayan Şeref Yalçın, "Ben Beşiktaş'ın parçasıyım. Beşiktaş var olduğu sürece hizmet etmeye devam edeceğim. Yönetimin içinde de olsam, dışında da olsam fark etmeyecek" diye konuştu.

"DÜNYADA BEŞİKTAŞ KONUŞULUYOR"
Şeref Yalçın, yapılan transferlerle ve elde ettikleri başarılarla dünyada Beşiktaş Milangaz'ın konuşulmaya başlandığını ifade etti.

Beşiktaş'ta basketbolu belli bir yere getirdiklerini anlatan Yalçın, "Ben ve arkadaşlarım, şimdiki yönetim çalışarak bunu başardık. Yönetim de destek veriyor. Kendileri de benim basketbolla ilgilenmemi istiyorlar. Tabii ki ilgileneceğim. Burada başarıda önemli paylardan biri de sponsorlarındır. Sponsorumuz Milangaz'ın desteğiyle büyük başarılara imza atıyoruz. Organizasyon süper. Herkes mutlu ve inançlı. Bu inanç olduğu sürece kalan kupayı da getireceğimize inanıyorum" diye konuştu.

Beşiktaş'ın bundan sonra da basketbolda iddialı olacağına dikkati çeken Şeref Yalçın, "Zaten var. Bütün dünya Beşiktaş'ı tanıyor. Avrupa olsun, ABD'de olsun, her yerde Beşiktaş konuşuluyor. Gerek transferleriyle, gerek elde edilen başarılardan dolayı bu çıta gün geçtikçe yükselecek. Hedef, Türkiye ligini kazandıktan sonra, Avrupa Ligi'ne gitmek olacak. Bu hedefi kovalayacağız. Ayrıca Erdoğan Demirören'e de özellikle teşekkür ediyorum. Büyük katkıları oldu. Başımızdan eksik olmasın."

"Eski yönetim veya yeni yönetim fark etmedi, güzel bütünleşme oldu" sözleri üzerine, eski basketbol şube sorumlusu, "Bizler Beşiktaş sevdalısıyız. 'Bugün varız, yorun yokuz' diye bir şey yok. Beşiktaş olduğu sürece varız. Beşiktaş için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Yalçın, organizasyonun devam edip etmemesi yönündeki soruyu ise "Kesinlikle devam etmesinden yanayım. Görüşmeler olacaktır. Ümit ediyorum devam edecek" diye yanıtladı.

ERGİN ATAMAN FAKTÖRÜ
Yönetici olarak başantrenör Ergin Ataman'da ısrar ettiğinin söylenmesi üzerine Şeref Yalçın, "Ergin Ataman, kendisini kanıtlamış bir hoca. Bilgi ve deneyimleriyle başarıları zaten elde etmiş biri. Bunu bildiğimden 6 sezon önce Ataman'ı takımın başına getirmiştim. Tekrar ısrar ettim. Ne kadar doğru karar verdiğimi şu anda görüyorum. Türkiye Kupası ve Avrupa kupası geldi. İnanıyorum ki Türkiye ligini de alacağız. Çok iyi oyuncular seçtik. Dar bir rotasyonda oynuyoruz, ama sırf onlar başarıya götürmüyor. Antrenmanda bu oyunculara katkı veren arkadaşlarımızın da büyük payı var. Hepsine teşekkür ediyorum. Hepsi benim ve hocanın gözünde aynı değerdedir. Hep beraberiz. Beraberlik de başarıyı getiriyor" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...