Cinsiyetçi afişe kupalı yanıt

Bayern Münih'in basketbolda Unicaja Malaga ile oynayacağı çeyrek final maçına taraftara çağrıda bulunmak için sosyal medyada kullandığı afiş cinsiyetçi olduğu gerekçesiyle tepki çekti. Brose Baskets'in kupalı yanıtı ise büyük beğeni topladı

NTV Spor 06.03.2017 - 12:12 | Son Güncelleme: 06.03.2017 - 12:31
Bayern Münih'in basketbol takımının bu afişi tartışma yarattı.

 

Basketbol Eurocup'ta çeyrek final eşleşmelerinden biri Alman Bayern Münih ile İspanyol ekibi Unicaja Malaga arasında... Bayern'in 8 Mart'ta ev sahibi olduğu maç için taraftarlarına sosyal medyada çağrıda bulunurken kullandığı afiş cinsiyetçi bulundu ve tepki çekti.

Afişte Bayern formasını karnını açıkta bırakacak şekilde yukarı sıyırmış bir kadın elinde kahve fincanıyla yer alırken, "Büyük kupaları ve büyük maçları severiz" ifadesine yer verildi. Bayern'in twitter hesabında kullandığı bu afişe ciddi tepki gösterildi.

Bayern Münih'in Almanya Basketbol Ligi'ndeki önemli rakiplerinden Brose Bamberg'in resmi hesabı da bu afişin altına "Bizim ilgilendiğimiz kupalar sadece bunlar" diyerek lig ve kupa şampiyonluklarını hatırlattı. Brose'nin yanıtı sosyal medyada ciddi sayıda beğeni aldı. 

Bayern Münih Kulübü de gelen tepkiler sonrası, Unicaja Malaga maçına çağrı için kullandığı afişte bir erkek sporcu kullandı ve "Büyük kupaları ve zor maçları severiz" ifadelerine yer verdi.

Sayfa Yükleniyor...