"Çok çekişmeli bir Türkiye Kupası izleyeceğiz"

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, 15-19 Şubat'ta Ankara'da düzenlenecek İntegral Forex Türkiye Kupası'nın çok çekişmeli geçeceğini söyledi.

NTV Spor 31.01.2017 - 13:16

Yeşilyurt'taki Polat Renaissance Hotel'de gerçekleştirilen kura çekimi sonrasında açıklamada bulunan Türkoğlu, "Çeyrek finalden başlayan çok çekişmeli bir Türkiye Kupası izleyeceğiz. Tüm takımlara başarılar diliyorum. İnşallah keyifli ve heyecanlı bir Türkiye Kupası olur." diye konuştu.

Hidayet Türkoğlu, Türkiye Kupası'nda mücadele edecek takımlara başarı dileyerek, "Bizi Avrupa'da temsil eden çok başarılı takımlarımız var. Geçirdikleri yarı sezondaki performanslarıyla burada bulunmayı hak ediyorlar. Hepsine sağlıklı, kazasız ve belasız bir turnuva diliyorum. Değerli kulüplerimiz, Türkiye ve Avrupa'daki yoğun tempoda Türkiye Kupası'na da zaman ayırıyorlar. Bundan dolayı bizim için çok değerli." ifadelerini kullandı.

Ankara'daki basketbolseverlerin salonu dolduracağını kaydeden Türkoğlu, "Bundan önceki her organizasyonu Ankara halkı sahiplenmişti. Bu organizasyonu da sahipleneceğine inanıyorum. Şimdiden kendilerine teşekkür ediyorum. Ankara halkı, takımlarımızı yalnız bırakmayacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Kupası'nda 850 bin lira ödül dağıtılacağına vurgulayarak, "Göreve geldiğimizden beri basketbolu yukarılara çekmek için çalışıyoruz. Bu tip organizasyonlar sponsorsuz olmaz. Buradan kazandıklarımızı kulüplerimize vererek, onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bunlar, 4 yıl boyunca böyle devam edecek. Amacımız, basketbolu kalkındırmak ve daha iyi yerlere getirmek." açıklamasını yaptı.

ANADOLU EFES-FENERBAHÇE EŞLEŞMESİ
Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz, kupayı kazanmayı amaçladıklarını aktararak, "Güzel, sakatlıklardan uzak ve hak edenin kazandığı bir Türkiye Kupası olmasını diliyorum. Çok zor bir mücadele olacak. İki THY Euroleague takımın mücadelesi, Ankara'daki seyircilere güzel bir maç izlettirecek. Takım olarak hedefimiz, sonuna kadar giderek, finalde kupayı alabilmek." diye konuştu.

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Menajeri Cenk Renda, güzel bir eşleşme olduğunu bildirerek, "Türkiye Kupası, hedeflerimizden bir tanesi. İnşallah sakatlıksız bir turnuva olur. İnşallah kupanın sahibi oluruz." ifadelerini kullandı.

YEŞİLGİRESUN BELEDİYESPOR-PINAR KARŞIYAKA EŞLEŞMESİ
Yeşilgiresun Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Osman Nuri Aksoy, Türkiye Kupası'ndaki tüm takımlara başarılar dileyerek, şunları kaydetti:

"Türkiye Kupası'nda gidebileceğimiz noktaya kadar ilerlemek istiyoruz. Burada olmanın bizim için iki önemi var. Birincisi, kulüp tarihinde çok kısa zamanda bu noktalara geldik. Şehir olarak bunun için çok mutlu ve gururluyuz. İkincisi ise Türk gençlerine güvenerek yola çıktık. İlk 8'e girmeyi önemli ve değerli buluyoruz. Bunun diğer kulüplere de örnek olmasını temenni ediyoruz."

Pınar Karşıyaka Genel Menajeri Selim Çınar, Türkiye Kupası maçlarının sürprizlere açık olduğunu belirterek, "Bu sene de umarım sürprizlere açık, sakatlıklardan uzak, keyifli bir final olur. Tüm takımlara başarılar diliyorum." açıklamasında bulundu.

BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN-BANVİT EŞLEŞMESİ
Beşiktaş Sompo Japan Genel Menajeri Cengiz Üçyürek, hak edenin kazandığı bir turnuva olması temennisinde bulunarak, "İyi bir turnuva olmasını ve bütün takımlarımızın sakatlıksız ve centilmence bir mücadele göstermesini istiyorum. Hak edenin kazandığı bir turnuva olsun. Taraftarımızın da desteğiyle son güne kadar orada olmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Banvit Genel Menajeri Turgay Zeytingöz, çeyrek finalde eşleştikleri Beşiktaş Sompo Japan'ın değerli bir takım olduğuna işaret ederek, "Kaliteli bir turnuva olacağına inanıyorum. Kulüp olarak elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Çok değerli bir rakiple eşleştik." şeklinde görüş belirtti.

GALATASARAY ODEABANK-DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ EŞLEŞMESİ
Galatasaray Kulübü Basketbol Şubesi Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, üç maç kazanan takımın şampiyon olacağını belirterek, şöyle konuştu:

"Bu sezon THY Euroleague'de ve Spor Toto Basketbol Süper Ligi'ndeki rekabeti hepimiz yaşıyoruz. Toplam üç maç sonunda kupaya ulaşma hedefi var. Galatasaray Odeabank olarak, elimizden geleni yaparak, kupaya ulaşmaya çalışacağız. Taraftarlarımızın destek vereceğinden şüphemiz yok. Umarım güzel ve sakatlıksız bir turnuva olur. İnşallah kupayı alan taraf biz oluruz."

Darüşşafaka Doğuş Takım Menajeri Ahmet Eran ise katılan 8 takımın da şampiyonluk şansı olduğunu vurgulayarak, "Birbirinden değerli 8 takım kupada mücadele edecek. Bu tip organizasyonlarda bilindiği gibi favoriler sadece kağıt üzerinde kalıyor. Tüm takımların kupa için şansı olduğunu düşünüyorum. Kim daha iyi motive olur ve mücadele ederse maçı kazanıyor. Rakibimiz Galatasaray Odeabank kıymetli bir ekip. Amacımız, kupayı kazanmak. Herkese başarılar diliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...