"Çok yeni bir ekibiz"

Basketbol ULEB Avrupa Kupası E Grubu ikinci hafta karşılaşmasında sahasında Rus ekibi Avtodor'a 103-79 yenilen Beşiktaş Sompo Japan'ın başantrenörü Henrik Dettmann, çok yeni bir ekip olduklarını ve takımda henüz rolünü bulamayan oyuncuların bulunduğunu söyledi.

NTV Spor

21.10.2015 - 22:52

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Dettmann, oyuncularının henüz 4 haftadır birlikte oynayabildiklerini vurgulayarak, "Kaybedince doğal olarak duygusallaşıyorsunuz. Ancak mantıklı bir şeyler söylemek lazım. Bugün pota altında Hamilton ve Murphy'nin olmayışı bizi çok fazla etkiledi. Diğer yandan yeni bir takım oluşumuz ve takımda henüz rolünü bulamamış oyuncuların olması bugün kaybetmemize neden oldu" ifadelerini kullandı.

Dettman, takım kimyasının henüz oturmadığını ve oyuncularının ritim bulamadığını belirterek, "Henüz 4 haftadır birlikte olan bir takımız. Takımımız henüz ritim bulamadı. Bu oynadıkça ve beraber vakit geçirdikçe gelişen bir durum. Bazen kaybetmek de takım kimyasını geliştirir" diye konuştu.

Tecrübeli çalıştırıcı ayrıca, taraftarların kendilerini evlerindeki maçta yalnız bıraktığını vurgulayarak, "Deplasmanda Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor maçında çok coşkulu bir seyirci vardı. Bundan etkilendim" dedi.

AVTODOR CEPHESİ
Avtodor Başantrenörü Brad Greenberg ise özellikle maçın ilk yarısında dış atışlarda çok etkili olduklarını ve bununla birlikte savunmayı da unutmadıklarını dile getirdi.

Greenberg, dış atışlarda iyi performans gösterdiklerine dikkati çekerek, "Ayrıca takım halinde iyi savunma yaptık. Bu ikisinin bileşimi bize galibiyet getirdi. Sezonun en iyi hücum performansını sergiledik" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...