Curry-Trump kapıştı; LeBron da katıldı

Golden State'in yıldızı Curry, ABD'de şampiyonların geleneksel Beyaz Saray ziyaretine katılmayacağını açıkladı. Bunun üzerine Başkan Trump "Beyaz Saray ziyareti onurdur. Daveti geri çekiyorum" mesajını paylaştı. Cleveland'ın yıldızı LeBron James ise "Beyaz Saray'a gitmek büyük onurdu; sen ortaya çıkana kadar" mesajıyla tartışmaya katıldı

NTV Spor 23.09.2017 - 20:29 | Son Güncelleme: 23.09.2017 - 20:32
AP

NBA şampiyonu Golden State Warriors'ın yıldızı Stephen Curry ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki atışmaya bir başka basketbol yıldızı LeBron James de katıldı.

Konuyu ateşleyen Curry'nin Golden State'in medya gününde yaptığı açıklama oldu. Curry, NBA şampiyonlarının geleneksel olarak gerçekleştirdiği Beyaz Saray ziyaretine katılıp katılmayacağı yönündeki soruya "Gitmeyeceğim. Umarım bu tavrım bu ülkede neleri tolere edebildiğimiz, neleri onayladığımız ve neleri görmemezlikten geldiğimiz noktasında bazı değişimlere esin kaynağı olur. Bu sadece gitmeme tavrı değil. Bir mesajın devinim oluşturması için eninde sonunda yapmanız gerekenler vardır" yanıtını vermişti.

ABD Başkanı Donald Trump bu sözlere twitter'dan yanıt verdi: "Beyaz Saray ziyareti şampiyonluk yaşamış bir takım için büyük bir onur olarak addedilir. Stephen Curry'nin bu konuda tereddütleri var. Bu nedenle davetiye geri çekildi." 

Trump'ın bu mesajı sonrası Curry'nin basketboldaki en büyük rakiplerinden LeBron James de tartışmaya dahil oldu. James, twitter'dan şu mesajı paylaştı: "Stephen Curry gelmeyeceğini söyledi. Davet etmemene gerek yok. Beyaz Saray'a gitmek bir onurdu, sen ortaya çıkana kadar."

Trump, bu polemikten bir gün önce de, Amrekin Futbolu Ligi NFL'de bazı oyuncuların ülkede polislerin siyahilere davranışlarını ve sosyal adaletsizliği protesto için ulusal marş sırasında oturmalarına veya diz çökmelerine tepki göstermiş ve takım sahiplerinden bu oyuncuları kovmalarını istemişti.

Sayfa Yükleniyor...