"Daha yolun başındayız"

Beşiktaş Başantrenörü Erman Kunter, daha sezonun başında olduklarını ve Anadolu Efes karşısında tek sevindirici olayın kazanmaları olduğunu belirtti.

NTV Spor

30.09.2012 - 21:11

Beşiktaş Başantrenörü Erman Kunter, daha sezonun başında olduklarını ve Anadolu Efes karşısında tek sevindirici olayın kazanmaları olduğunu belirtti.

Kunter, Anadolu Efes ile oynadıkları Cumhurbaşkanlığı Kupası maçı sonrasında düzenlediği basın toplantısında, bu moralle lige başlamanın önemini vurgulayarak, zor bir sezonun kendilerini beklediğini söyledi.

Takımın, birlikte çok fazla idman yapma fırsatı bulamadığı için, zaman zaman hücumda etkisiz olduklarını belirten Kunter, özellikle 3. periyotta iyi savunma yaptıklarını ve kondisyon olarak istedikleri düzeye geldiklerinde daha iyi oynayacaklarını dile getirdi.

YABANCI SINIRININ AŞILMASI
Takımının karşılaşmanın 3. periyotunda kısa bir süre yabancı sınırını aşarak, 4 yabancıyla oynamasını da değerlendiren Kunter, ''O sırada masayla, saha hakemi arasında bir anlaşmazlık oldu. Seyirciye göre hatalı bir düdük olduğu için atmosfer de gerginleşti. Hatta 6 kişiydik o an sahada. Küçük bir problem oldu ama bunu hata olarak düşünmemek lazım'' diye konuştu.

Beşiktaşlı basketbolcu Tutku Açık ise bu galibiyetin takıma moral kazandırdığını ve henüz yüzde 100 hazır olmadıklarını söyledi.

Tutku Açık, tam kadro halinde fazla çalışma fırsatı bulamamalarına rağmen, bugün sahada büyük bir istek ve azimle oynadıklarını, sonuçta da hem savunmada hem de hücumda iyi oynayarak kazandıklarını kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...