Darüşşafaka firesiz!

Darüşşafaka, 7DaysEuroCup 3. hafta maçında Unics Kazan'ı 78-69 yendi; 3'te 3 yaptı.

NTV Spor

26.10.2017 - 00:03

Darüşşafaka, Volkswagen Arena’da büyük mücadeleye sahne olan maçta Rus temsilcisi Unics Kazan'ı 78-69 yendi.

Unics Kazan maça Lasme, Ejim, Locket, Smith ve Colom; Darüşşafaka ise Kidd, Wilbekin, Bell, Doğuş ve Jajuan ilk 5'iyle başladı.

Kısır başlayan ilk çeyrekte hücuma zorlanarak başlayan Daçka’da açılışı genç yetenek Doğuş Özdemiroğlu yapsa da yeşil-siyahlı ekip Unics Kazan’dan Jamar Smith’i durdurmakta bir hayli zorlandı. Çeyrek bitimine doğru skor 9-17’yi gösterirken; çeyrek sonunda yıldız isim Scottie Wilbekin’in katkıları ile fark kapanarak 20-24’e geldi.

2.çeyrek karşılıklı basketler ile başlarken çember altından etkili olan Michael Eric durdurulamadı. Maçın yarılanmasına 6,5 dakika kala skor 26-26 ile dengeye geldi. Başa baş devam eden maçta ilk yarı 37-40 sonuçlandı.

3. çeyreğe iki takım da farklı 5’lerle başladı. Çeyrek sonuna az bir süre kalmışken deplasman takımını durdurmakta tekrar zorlanmaya başlayan Darüşşafaka Basketbol son çeyreğe 48-55 geride girdi.

Son çeyrek Amerikalı forvet Jajuan Johnson’ın ve Roos’un etkili oyunu ile fark açılmadı. İnanılmaz bir mücadeleye sahne olan maç sonunda Darüşşafaka Basketbol Will Cummings, Scottie Wilbekin ve James Bell’in lider oyunu ile maçı 78-69 kazandı ve 7Days EuroCup’ta yenilmezliğini sürdürdü.

Sayfa Yükleniyor...