David Blatt'tan üzücü haber

Daha önce Türkiye'de Anadolu Efes ve Darüşşafaka'da başantrenörlük yapan David Blatt, MS hastalığına yakalandığını açıkladı.

NTV Spor 19.08.2019 - 15:23 | Son Güncelleme: 19.08.2019 - 15:52

Olympiakos Başantrenörü David Blatt, son dönemde savaştığı hastalığı bir mektupla paylaştı. David Blatt'in kesin bir tedavisi henüz bulunmayan 'Birincil İlerleyici MS' hastalığına yakalandığı açıklandı.

Blatt, "Hasta olduğumu öğrendiğimde hayatımın nasıl değişeceğiyle ilgili hissettiğim acı ve şoku atlattım. Hiçbir şekilde pes etmemeye karar verdim. Hastalığın bir tedavisi yok ama ölümcül de değil. Bu hastalıkla yaşamayı öğrenip hayatımı normal şekilde devam ettirebilmenin yollarını arayacağım. Asla pes etmeden, cesaret ve azimle hayatımı en iyi şekilde sürdürmeye çalışacağım" dedi.

Olympiakos'un resmi sitesinden yapılan açıklamada görevine devam edip etmeyeceğiyle ilgili bir bilgi verilmedi.

Kariyerinde Maccabi ile Euroleague şampiyonluğu bulunan deneyimli çalıştırıcı, Daçka ile EuroCup zaferi yaşamıştı. Blatt, ayrıca NBA'de Doğu Konferansı ekiplerinden Cleveland Cavaliers'ı da çalıştırdı.

Ülkemizde 50 binin üzerinde kişide görülen MS hastalığı, hızla ilerlediği için kısa sürede hastayı engelli hale getirebiliyor.

Sayfa Yükleniyor...