Demir: Maçı kazanmamız zordu

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Hakan Demir, yakaladıkları yüzdelerle maçı kazanmalarının zor olduğunu söyledi.

NTV Spor

28.09.2011 - 00:03

Basketbolda, ULEB Avrupa Kupası ön eleme turu ilk maçında Le Mans Sarthe'a mağlup olan Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Hakan Demir, ''Yakaladığımız yüzdelerle maçı kazanmamız zordu'' dedi.
        
Demir, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, iyi mücadele ettikleri maçın 3. periyodunda mükemmel bir oyunla öne geçtiklerini söyledi.
        
Müsabakada 16'da 2, 3'lük atışla oynadıklarını, 12 tane faul atışını da kaçırdıklarını kaydeden Demir, ''Bu yüzdelerle maçı kazanmamız zordu. Rakibimiz EuroLeague ayarında bir ekip ve çok iyi yüzdelerle oynadılar. İstediğimiz belli pozisyonları bulmamıza rağmen düşük yüzdelerle oynamamız nedeniyle müsabakayı kaybettik'' dedi.
        
Demir, maçın hakemlerinin önemli ve atladıkları kararlar olduğunu, hakemlerin kötü bir yönetim gösterdiğini söyledi.
        
Pınar Karşıyaka'nın Avrupa'da yoluna en iyi şekilde devam edeceğini kaydeden Demir, ''7 sayı çok büyük fark değil. Biz orada daha yüksek yüzdelerle oynarsak, turu geçebiliriz. Sonuna kadar bunun mücadelesini vereceğiz. Pınar Karşıyaka bugün iyi bir mücadeleyle, buradan başı dik ayrıldı'' diye konuştu.
        
Pınar Karşıyakalı Birkan Batuk ise, maça iyi başladıklarını ancak daha sonra tempolarının biraz düştüğünü belirterek, ''Daha sonra kontrolü ele almamıza rağmen bu üstünlüğü tekrar rakibimize kaptırdık. Maçı da 7 sayı farkla kaybettik. Deplasmandaki maçta daha iyi oynayıp, turu geçen taraf olmak istiyoruz'' dedi.
        
Öte yandan maç sırasında aldığı darbenin ardından burnunda kırık olduğu tespit edilen Alper Saruhan'a yapılan müdahalenin ardından ameliyata gerek kalmadığı öğrenildi.
        
JACKSON: İYİ BİR AVANTAJ ELDE ETTİK        
Le Mans Sarthe Başantrenörü John David Jackson ise özellikle 3. periyot hariç iyi bir oyun ortaya koyduklarını, 3. periyottaki hatalarına rağmen maçı kazandıklarını söyledi.
        
Rövanş maçında bu hataları tekrarlamamaları gerektiğini ifade eden Jackson, ''Ancak iyi bir avantaj elde ettik. 3. periyotta mental olarak çok hata yaptık. Rakibimiz de bu hatalardan faydalandı ve bunları sayıya çevirmeyi başardı. Oyuncularımın performansından memnunum. 4. periyotta kaliteli bir şekilde oynayarak bunu gösterdiler. Rövanş maçı bizim kendi evimizdeki ilk resmi maçımız olacak. Buradaki skoru unutup, ona göre oynamamız gerekiyor. İlkan'ın çok iyi ribaund aldığını biliyordum ama burada bir kez daha gördüm. Bir sonraki maçta ona önlem alacağız'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...