Dirk Nowitzki belgesel oldu!

Dallas Mavericks'in yıldız oyuncusu Dirk Nowitzki'nin kariyerinin anlatıldığı belgeselin galası yapıldı. ‘Nowitzki - Kusursuz Şut" adlı belgeselde Alman yıldızın Bölgesel Lig'de başlayan ve NBA şampiyonluğuna uzanan hikayesi anlatılıyor.

NTV Spor 17.09.2014 - 13:19

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki'nin parlak basketbol kariyeri belgesel oldu.

‘Nowitzki-Kusursuz Şut' adlı belgeselin galası Almanya'nın Köln kentinde yapıldı. Galaya Dallas Maverick Koçu Rick Carlisle'ın yanı sıra oyunculardan Monta Ellis ve Devin Harris de katıldı. Nowitzki'nin eski takım arkadaşı Michael Finley de davetliler arasındaydı.

Belgeselde 36 yaşındaki yıldızın bölgesel ligde başlayan ve NBA şampiyonluğuna uzanan hikayesi konu alınıyor. Belgeselde ayrıca Nowitzki'yi keşfeden ve hala antrenörlüğünü yapan Holger Gesch-Windner ile yıldız oyuncunun ilişkisine de geniş yer veriliyor.

Belgeseli hakkındaki soruları yanıtlayan Nowitzki; "Çok heyecanlıyım. Uzun süredir bu anı bekliyordum. Film benim fikrim değildi hatta önceleri buna karşı çıkmıştım ancak 2 yıllık bir emeğin ardından ortaya çıkan bu iş gerçekten harika oldu" diye konuştu.

Halen Dallas Mavericks forması giyen Dirk Nowitzki, NBA şampiyonluğu yaşadığı 2011 yılında play-off final serisinin en değerli oyuncusu seçilmişti.

 

Sayfa Yükleniyor...