NBA HABERLERİ: Dirk Nowitzki'nin forması emekliye ayrıldı

NBA'de 21 yıl boyunca Dallas Mavericks forması giyen Dirk Nowitzki'nin 41 numaralı forması emekli edildi.

NTV Spor 06.01.2022 - 12:39 | Son Güncelleme: 06.01.2022 - 12:42

NBA'de normal sezonda dün gece oynanan Dallas Mavericks - Golden State Warriors maçının ardından Dirk Nowitzki için özel bir tören düzenlendi. 1998 yılında ilk tur dokuzuncu sıra seçimiyle NBA'e adım atan Nowitzki, 2019 yılında emekliliğni açıklamıştı.

Dün gece düzenlenen törenle birlikte Dirk Nowitzki'nin giydiği 41 numaralı forma emekliye ayrılırken eski takım arkadaşlarından ve şu anda Dallas Mavericks'i çalıştıran Jason Kidd ve takım sahibi Marc Cuban konuşma yaptı.

TIKLAYIN: NBA HABERLERİ

Cuban yaptığı konuşmada, "Senin ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu herkesin görmesini istiyorum. Adın sahada yazıyor ve sen istemesen de silüetin de burada yer alıyor.

Sadece bugünkü Mavs taraftarları değil, gelecekteki taraftarlar da senin ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu bilecek." ifadelerini kullandı.

2011'DE ŞAMPİYONLUK YAŞADI

Dallas Mavericks'te oynadığı sürede 14 kez All-Star seçilen Nowitzki, 2011 yılında NBA şampiyonluğu yaşamıştı. Aynı yıl finallerin en değerli oyuncusu seçilen Alman yıldız, 2007 yılında normal sezonun en değerli oyuncusu ödülüne layık görülmüştü.

Sayfa Yükleniyor...