Durant'in sakatlığı sonrası Irving aşı olacak mı?

Kevin Durant'in sakatlığı sebebi ile bir süre takımdan ayrı kalacak olmasının ardından Kyrie Irving'in aşı durumu tekrar sorgulanmaya başlandı.

NTV Spor 18.01.2022 - 12:45

NBA'de Doğu Konferansı ekiplerinden Brooklyn Nets'te forma giyen Kyrie Irving, aşı olmadığı gerekçesi ile takımının sadece Toronto Raptors ve Golden State Warriors dışındaki deplasman maçlarında forma giyebiliyor. Öyle ki, New York, Toronto ve Golden State sağlık kuralları gereği bu salonlarda aşısız oyuncu, çalışan ya da seyirci bulunamıyor.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Brooklyn'in en önemli oyuncusu olan Kevin Durant'in sakatlanması akıllara "Irving aşı olur mu?" sorularını getirdi. Durant-Harden-Irving üçlüsü ile mutlak şampiyonluk hedefleyen takımda Durant'in yokluğunda Irving'e takımla her maçta beraber olabilmek adına aşı olup olmayacağı soruldu.

TIKLAYIN: NBA HABERLERİ

"Sporun içinde bu sakatlıklar da var. Kevin sakatlandı ama iyileşecek." diyen 30 yaşındaki oyuncu, takım olarak onun yokluğunu doldurmak içn ellerinden geleni yapacaklarını ama bu durumun onun aşı olmasına sağlamayacağını söyledi.

Kimseyi aşı olmaması yönünde desteklemediğini belirten All Star oyun kurucu, "Bu sadece benim kişisel kararım. Herkesin kararına da saydı duyuyorum, kimseye öyle yap ya da böyle yap demiyorum." şeklinde konuştu.

Bu sezon Brooklyn ile henüz 3 maçta forma giyen Irving, 17.7 sayı ortalaması ile oynuyor.

Sayfa Yükleniyor...