"En zor gruptan çıktık"

Efes Pilsen genel menajeri Engin Özerhun, Euroleague'deki en zor gruptan çıktıklarını söyledi.

NTV Spor 23.12.2010 - 10:57

THY Avrupa Ligi (D) Grubu son maçında CSKA Moskova'ya 78-69 yenilen Efes Pilsen'in genel menajeri Engin Özerhun, deplasmanlarda galip gelme özelliğini kazanmaları gerektiğini söyledi.

Özerhun, yaptığı açıklamada, ikinci tura deplasman galibiyeti alamadan çıktıklarını ifade ederek, ''Dışarıda oynarken bir takım sıkıntılar yaşıyoruz. İçerde maç kaybetmedik, ama dışarıda da kazanamadık. İddiası kalmamış CSKA Moskova karşısında hem ilk deplasman galibiyetini hem de bizi sıralamada yukarıya taşıyacak sonucu almak istiyorduk, ama olmadı. Ne yazık ki deplasman galibiyeti alamadan gruptan çıktık'' diye konuştu.
        
''SKOR ÜRETMEKTE ZORLANDIK''
Panathinaikos deplasmanı hariç, oynadıkları diğer dış saha maçlarını kazanabileceklerini anlatan Özerhun, ''Valencia'yı da AJ Milano'yu da CSKA Moskova'yı da yenebilirdik. Ancak belli noktalarda skor üretmekte zorlandık. CSKA Moskova maçının ikinci periyodunda sadece 8 sayı attık. Dışarıda oynamak bu kadar dezavantajlı olmamalı'' ifadelerini kullandı.

Özerhun, dünkü karşılaşmada hem CSKA Moskova'nın hem de Efes Pilsen'in konsantrasyon eksikliği yaşadığını belirterek, ''Maç, Avrupa Ligi düzeyinde değildi. Grubu 2. bitirebilir, ilk galibiyeti alabilirdik, ama değerlendiremedik'' dedi.
        
''EN ZOR GRUPTAN ÇIKTIK''
THY Avrupa Ligi'nde en zor gruptan çıktıklarını kaydeden Özerhun, ''Grupta dışarıda kalan CSKA Moskova ve AJ Milano'nun kendi ülkelerinde şampiyon olacaklarına inanıyorum'' dedi.

Artık ikinci tur (Top 16) kuralarının çekileceğini ve kendilerini bu maçlara hazırlayacaklarını anlatan Özerhun, ''Top 16'da dışarıda maç kazanamadan tur atlamamız çok zor olur. İkinci turda dışarıda maç kazanmamız lazım'' diye konuştu.
        
''EĞER SKORA KATKI YAPACAKSA...'
İkinci tur için takıma takviye yapıp yapmayacakları sorusunu ise Özerhun, ''(Bir oyuncu alalım) diye oyuncu almayız. Ancak skor atmakta sıkıntı çektiğimiz yerlerde (Evet bu oyuncu yardımcı olur, skora katkı yapar) diye düşündüğümüz biri olursa olabilir'' diye yanıt verdi.

Öte yandan, CSKA Moskova maçında sol ayak bileğinden sakatlanan Kerem Tunçeri'nin durumunun İstanbul'da yapılacak kontrollerden sonra netlik kazanacağı bildirildi.
        
KURA ÇEKİMİ 4 OCAK'TA
THY Avrupa Ligi'nde ikinci tur (Top 16) kura çekimi 4 Ocak Salı günü İspanya'nın  Barcelona kentinde yapılacak.

Grubu 3. sırada tamamlayan Efes Pilsen, kura çekimine 3. torbadan katılacak. İkinci tur maçları 19-20 Ocak tarihlerinde başlayacak.

Sayfa Yükleniyor...