Ene: Bu oyun Avrupa kupası için yeterli değil

Banvit Antrenörü Orhun Ene, Eurocup (E) Grubu'nda Almanya'nın Fraport Skyliners takımı karşısında kazandıkları için mutlu olduklarını ancak oyun olarak henüz hedefledikleri seviyede olmadıklarını söyledi.

NTV Spor 16.11.2011 - 14:05

Banvit Antrenörü Orhun Ene, Eurocup (E) Grubu'nda Almanya'nın Fraport Skyliners takımı karşısında 73-72'lik skorla kazandıkları maça ilişkin, ''Kazandık ama bu oyunumuz Avrupa kupası için yeterli değil'' dedi.

Ene, dün akşamki maçın oldukça çekişmeli geçtiğini, sayı yüzdesi yüksek olan rakipleri karşısında zaman zaman zorlandıklarını belirtti.

Avrupa maçlarının atmosferinin daha farklı olduğunu dile getiren Ene, ''Beko Basketbol Ligi'nin heyecanı ile Avrupa maçlarının heyecanı aynı değil. Bizim ritmimiz de iyi değildi. Kazandık ama bu oyunumuz Avrupa kupası için yeterli değil. Eğer daha sert olmazsak ve daha iyi mücadele etmezsek, Avrupa'da çok zorlanırız. Bu lige bir an önce daha fazla konsantre olup, daha sert bir mücadele vermeliyiz. Bu eksiklerimize karşın gruptaki ilk maçımızı kazanarak, iyi bir başlangıç yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...