Enes Kanter krizi sürüyor!

A Milli Basketbol Takımı'nda Enes Kanter krizi sürüyor. 22 yaşındaki pivotu ameliyat eden cerrahla, konuşan Milli Takım Doktoru Prof. Dr. Tahsin Beyzadeoğlu, ailesi ve menajerinin söylediğinin aksine; Enes'in dizine dikiş atılmadığını açıkladı. Beyzadeoğlu, Enes'in gelecek hafta takıma katılabilecek kadar sağlıklı olduğunu ifade etti.

NTV Spor

27.07.2014 - 12:36

A Milli Takım'da Enes Kanter krizi farklı bir boyut kazandı. Geçtiğimiz hafta NBA'de oynayan basketbolcunun sağlık durumuyla ilgili NTV Spor'a konuşan Ergin Ataman, Enes Kanter'in Dünya Kupası'na yetişmesinin mümkün olmadığını söylemişti.

ENES KANTER KENDİNİ SAVUNDU!

Zira Enes Kanter'in menajeri ve ailesi, milli takım yetkililerine ameliyatta menisküs tamiri yapıldığını ve 22 yaşındaki pivotun dizinde dikiş olduğunu beyan etmişti. Ancak ameliyat raporlarına bir türlü ulaşılamaması üzerine Milli Takım Doktoru Prof. Dr. Tahsin Beyzadeoğlu, operasyonu gerçekleştiren doktorla bizzat görüştü ve çok önemli bir ayrıntıyı gözler önüne serdi: Enes Kanter'e dikiş atılmamıştı.

Beyzadeoğlu: "Enes'in ameliyatını yapan doktor, dizindeki kronik problemden kaynaklanan menisküs yırtığının bir ay önce ameliyat edildiğini söyledi. Ameliyatta bir tamir işleminin yapılmadığını, sadece dış menisküse hafif bir tıraşlama yapıldığını; bunun dışında diğer bir problemi için de iğne yapıldığı bilgisini aldım." ifadelerini kullandı.

Enes Kanter'in şu anda düz koşulara devam ettiğini söyleyen Prof. Dr. Beyzadeoğlu, 22 yaşındaki pivotun ağustosun ilk haftasında takıma katılabileceğini ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...