Enes'ten rekor kontrat!

NBA'de forma giyen türk basketbolcu Enes Kanter, 70 milyon dolar tutarında 4 yıllık bir kontrat imzaladı. Enes bu kontratla birlikte, NBA tarihinde en fazla kazanan Türk oyuncu oldu.

NTV Spor 10.07.2015 - 09:10

NBA'de dördüncü yılını bitiren Enes Kanter, sınırlı serbest oyuncu kategorisinde yer alıyordu.

Bu, son takımı Oklahoma City Thunder'ın Enes'in imzalayacağı herhangi bir kontratı aynı şartlarla karşılayıp, 23 yaşındaki oyuncuyu takımda tutabileceği anlamına geliyor.

Transfer döneminde LaMarcus Aldridge ve Robin Lopez gibi iki pota altı oyuncusunu kaybeden Portland Trail Blazers, bu boşluğu Enes Kanter'le doldurmak isteyince, Türk pivotla 4 yıllık, 70 milyon dolarlık bir kontrat imzaladı. Enes bu kontratla birlikte, NBA tarihinde en fazla kazanan Türk oyuncu oldu.

Portland, Thunder'ın teklifi karşılamasını zorlaştırmak için, takas durumunda Enes'in maaşının yüzde 15 artacağına dair bir madde koydu. Buna karşın Oklahoma City Thunder'ın genel menajeri Sam Presti, skorer pota altı oyuncusunu takımda tutacaklarını açıkladı.

2011 Draftı'nda üçüncü sıradan seçilen Enes Kanter, geçen sezon ortasında Utah'tan Oklahoma City'ye transfer olmuştu. Kanter, Thunder'da 18.7 sayı ortalaması tutturmuş, ancak savunma performansı eleştirilere konu olmuştu.

 

Sayfa Yükleniyor...