Ergin Ataman'dan Euroleague'e eleştiri

THY Euroleague'in 23. haftasında Maccabi Tel Aviv'in 28 Ocak Perşembe günü Anadolu Efes'i konuk edeceği karşılaşma, İsrail hükümetinin getirdiği corona virüs kısıtlamaları nedeniyle ertelendi.

NTV Spor 27.01.2021 - 11:42 | Son Güncelleme: 27.01.2021 - 11:46

EUROLEAGUE PUAN DURUMU

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, İsrail'in uçuşları kapatmasının ardından açıklamalarda bulundu. Ataman Euroleague kararını eleştirdi.

MACCABI TEL AVIV - ANADOLU EFES MAÇI ERTELENDİ

Tecrübeli antrenör, "Euroleague'in sezon başında koymuş olduğu kuralları bu denli yumuşatması çok büyük bir adaletsizlik yaratıyor" diyen Ataman, "Çift maç haftasında bugün normalde Tel-Aviv'e gitmemiz gerekiyordu. Perşembe günü Maccabi Tel-Aviv maçı var. Ama gelen habere göre maçın ertelendiği, Tel-Aviv'de ay sonuna kadar uçuşların yasaklandığı söylendi. Daha önce takım için özel olan uçuşların serbest olduğu söyleniyordu. Bu bizim için son derece kötü bir durum. Çünkü; bu erteleme maçını ne zaman, nerede, hangi maçtan önce oynatacaklarını bilemiyoruz. Şu anda iyi durumdayız. Biz bu maçı oynamak istiyorduk. Sonuçta Maccabi takımı da İstanbul'da" diye konuştu.

"Başka yerde oynanabilirdi"

Euroleague yönetiminin kararını beğenmediğini söyleyen Ergin Ataman, "Bu maç İstanbul'da ya da başka bir salonda da oynanabilirdi. Türkiye'de başka bir yerde ya da perşembe değildi de cuma günü Atina'da, Belgrad'da bir yerde oynanabilirdi. Euroleague'in sezon başında koymuş olduğu kuralları bu denli yumuşatması çok büyük bir adaletsizlik yaratıyor. Ama yapacak bir şey yok. Biz mücadelemize devam ediyoruz. Maç oynayacaksın, ülke 5 günlüğüne uçuşları kapatıyor, gidip orada maçı oynayamıyorsun. Orada oynayamıyorsak, başka bir yerde oynayabiliriz. Zaten maçlar seyircisiz oynanıyor. Kararı hiçbir şekilde beğenmediğimi söyleyebilirim. Ama yapacak bir şey yok. Euroleague'in bu denli kararları var. Bunda mağdur olan taraf hep biz oluyoruz" ifadelerini kullandı.

"Neden İsrail dışında oynansın?"

Öte yandan dün akşam Fenerbahçe Beko'nun konuğu olan Maccabi Tel Aviv Başantrenörü Ioannis Sfairopoulos ise Maccabi - Anadolu Efes karşılaşmasının İsrail'deki giriş-çıkış yasağı nedeniyle ertelenmesine, "Başka salonlarda oynanabilir, maçın ertelenmesini doğru bulmuyorum" yorumunu yapan Ergin Ataman'a yanıt vererek, "Neden İsrail dışında oynansın ki? Orada oynanması gerekiyordu, orada oynanacak" dedi.

Sayfa Yükleniyor...