Ergin Ataman: Ligin oynanmasını istiyoruz

ING Basketbol Süper Ligi'nin lideri Anadolu Efes, Old Spice ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman online sponsorluk anlaşması sırasında soruları yanıtlarken, "Ligin oynanmasını istiyoruz" dedi.

NTV Spor 08.05.2020 - 12:22 | Son Güncelleme: 08.05.2020 - 15:25

Anadolu Efes Spor Kulübü Genel Direktörü Alper Yılmaz sponsorluk anlaşmasıyla ilgili olarak, "Anadolu Efes Spor Kulübü olarak Türk basketbolunun büyümesine katkıda bulunacak bir başka iş birliğini daha hayata geçirmekten dolayı çok mutlu ve gururluyuz" dedi.

Sosyal izolasyon döneminde ilklere imza atmayı sürdürdüklerini vurgulayan Yılmaz şöyle konuştu,

"Özellikle Covid – 19 salgını sürecinde yeni bir partnerlik anlaşması gerçekleştirmemizin tüm spor dünyasına umut ve güven vereceğine inanıyoruz. Çünkü bu anlaşma ile birlikte basketbola yepyeni bir markayı daha kazandırmış oluyoruz. Bu anlaşmanın, sporun bir parçası olmak isteyen yeni markalar için de bir motivasyon kaynağı olacağını düşünüyoruz.

Farklı sektörlerden pek çok marka partnerlerimiz arasına bulunuyor. Old Spice ile birlikte yepyeni bir mecraya daha adım atıyoruz. Esanslı sponsorumuz olan Old Spice ile gerçekleştireceğimiz ortak çalışmalar taraftarlarımızı da çok mutlu edecek. Özellikle seyircilerimizle birlikte Sinan Erdem Spor Salonu’na döndüğümüzdeki karşılaşmalarda hayata geçireceğimiz etkinlikler ve organizasyonlar, taraftarlarımızın maç deneyimini daha da keyifli hale getirecek.

EuroLeague tarafından üç kez ‘Avrupa’nın En İyi Pazarlama Yapan Takımı’ seçilen bir kulüp olarak Old Spice ile birlikte pazarlama ve iletişim faaliyetlerimize de yepyeni bir boyut katacağız.

Bu önemli iş birliğinin hayata geçmesindeki değerli katkıları için P&G yöneticilerinin yanı sıra kulüp yöneticilerimize ve bu anlaşmada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, tüm halkımıza sağlıklı günler diliyorum.”

Anadolu Efes Spor Kulübü Baş Antrenörü Ergin Ataman ise sponsorluk anlaşmasıyla ilgili olarak, "Anadolu Efes Spor Kulübü ailesinin uzun süreli bir üyesi olarak kulübümün böyle bir salgın döneminde yeni bir partnerlik anlaşmasını duyurması beni çok mutlu ediyor. Bu anlaşmanın oyuncularımızı da moral vereceğine eminim. Old Spice ile gerçekleştirdiğimiz anlaşmanın mücadele ettiğimiz tüm organizasyonlardaki başarı yürüyüşümüze büyük katkıda bulunacağına inanıyorum" diye konuştu.

Anadolu Efes Spor Kulübü A Takım Kaptanı Doğuş Balbay sponsorlukla ilgili, Kulübümün hayata geçirdiği bir başka anlaşmanın imza töreninde bulunmak, bana büyük gurur veriyor. Bu anlaşmanın ülke basketbolumuz için büyük değer yaratacağını ve sporseverlere umut vereceğimizi düşünüyorum.

Kulübümün ve Old Spice’ın gelecek dönemde basketbolseverleri mutlu edecek çalışmalara imza atacaklarına inanıyorum. Old Spice gibi çok saygın bir marka ile yapılan bu iş birliği biz oyuncular için de çok değerli. Ayrıca Old Spice’ın ürünleri arasında benim favorimin ‘Captain’ serisi olduğunu da söylemeliyim. Tüm halkımıza Covid – 19 salgını döneminde sağlıklı günler diliyorum” dedi.

P&G Türkiye Güzellik Kategori Direktörü Ceren Tonguç online basın toplantısında düşüncelerini aktarırken, “Dünya genelinde ikonik bir marka olan Old Spice ile modern erkeğin kişisel bakım sürecinde her daim yanında olmayı amaçladık. Türk tüketicisini sprey, roll on, stick ve jel deodorant, duş jeli, tıraş sonrası losyonu, EDT (Eau de toilette), 2’si 1 arada şampuan ve duş jelinin bulunduğu yedi farklı koku serisi ile buluşturduk. “Esanslı Erkek” mottosu çerçevesinde tüketicilerimiz ile kurduğumuz samimi ve mizah yani güçlü bağ ile gerçekleştirdiğimiz fark yaratan çalışmalarla alışılmışın dışında ezber bozan bir duruşumuz var” ifadelerini kullandı.

ERGİN ATAMAN: LİGİN OYNANMASINI İSTİYORUZ
Online gerçekleşen sponsorluk anlaşması sonrası Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ataman, ligin oynanmasından yana ifadeler kullandı ve şöyle konuştu;

"Sadece Süper Lig değil diğer liglerin oynanabileceği açıklandı. Son anda oluşabilecek aksaklıkta geri dönüşüm mesajı verildi. Avrupa'da marka olmuş basketbol liglerinde de aynı uygulama var. İspanya Ligi onay bekliyor. Almanya böyle bir strateji ve plan yaptı. Böyle bir ortamda erken alınacak bir kararın bugüne kadar takımların emeğine saygı olarak düşünüyorum.

Basketbol, Türkiye'de kulüplerin çok ciddi yatırım yaptığı spor dalı. Kolay vazgeçmenin doğru olduğuna inanmıyorum. Türkiye Ligi'nin lideri bir takımın antrenörü olarak söylüyorum. Sonlandırılırsa; ya iptal ya da tescil edilecek. İkisinden de yana değilim.

Bir plan yapılarak futbolun yaptığı gibi beklenmeli. Türkiye'de baskedtbolun bir değeri var. Bugünden bunu sonlandırma planlarını son derece yanlış görüyorum. Bu yönde duyumlar alıyorum. Buna karşıyım. Bu benim şahsi fikrim.

Euroleague 1 ay önce plan ve stratejisini açıkladı. Şu andaki gidişatı iyi buluyorum. Köln, Kaunas veya Belgrad'da önceden planlanan şekilde Euro'league'in sonlandıracağını düşünüyorum. 24 Mayıs'ı bekliyoruz. Bireysel olarak hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.

Maçların sahada bitirilmesini istiyoruz. Hiçbir zaman 'Lideriz; bu lig oynanamaz, lig tescil edilsin' demedik. Bu yılın şampiyonları sağlık çalışanları. Doktorlarımız, hemşilerelerimiz inanılmaz işler yaptı.

Ancak sahada mücadele eden bizler de şampiyonluğu sonuna kadar sahada hak etmek istiyoruz. Maçlar oynanmasa da kurumların sezon boyunca kulüplerin gösterdiği performansın, emeğin karşılığını hakkaniyetli bir şekilde vereceğine inanıyorum. Aksini düşünmek bile istemiyorum.


Artık bir süre aşı veya kesin çözüm bulununcaya kadar virüsle içiçe yaşayacağız. Bununla yaşamayı öğreneceğiz. Bu tarz riskleri gözönüne alırsak, bu ülkede kontağı kapatıp yatmamız lazım. Fenerbahçe'de 2 çalışanda poztif görülmüş. Vakaların yüzde 80'inden fazlasının da toplumda dolaştığı söyleniyor. Almanya'da da geçen hafta test yapıldı ve futbol liglerinin 10 futbolcuda pozitif çıktı. Bundan iki ya da üç gün sonra Almanya Başbakanı Merkel ülkede durumun normale gittiğini açıkladı ve Almanya Ligi'nin oynanması kararlaştırıldı. 

Biz bu işleri neden bu kadar çok abartıyoruz anlayamıyorum? Hastalık herkeste olabililiyor. Ama sonuçta da ülkenin bir şekilde yoluna devam etmesi gerekiyor. Sporcuları ayırmanın çok da hakkaniyetli olmadığını düşünüyorum. İşçiler ülke için fabrikalarda çalışıyorsa bizler de spor sektörününde çalışan insanlarız. Bu işi amatörce yapmıyoruz. Bu işten gelir sağlıyoruz.

Haziran'da Türkiye'de turizim sektörü açılacak. İnsanlar otellere, tatile gitmeye başlayacak. Bunların hepsi değişebilir. İşler kötüye giderse her sektör kendine düşenleri yaparken, spor sektörünün "oynamayacağız" demesinin doğru olmadığını düşünüyorum.

Bugün ekonomi, sağlık ve spor olsun dünyanın en ciddi ülkelerinden Almanya'da, bundan iki gün önce de 10 futbolcusunda testler pozitif çıkmasına rağmen başlıyorsa, biz de spor başlaması gerektiğini dşünüyüyorum. Kararları federasyonlar alıyordur ama federasyonlara da sağlık bakanlığı ve bilim kurulunun da tavsiyeleri oluyordur. Doktorlara bıraktığınızda "İki sene spor yapılmasın" diyebilirler. Aşı buluncaya kadar spor yapmayacağız mı? O zaman mağazalar kapansın, ülke dursun. Bütün dünyada normalleşmeye geçme süreci yaşanıyor. İnsanları birleştiren sosyal bir olgu spor. Bu kadar konzervatif olmasını anlamıyorum." 

Sayfa Yükleniyor...