Ermal: Çok mutluyum

Galatasaray'a geldiğim için çok mutluyum

NTV Spor 10.06.2010 - 22:25

Transferinin çok ani geliştiğini ifade eden Ermal, ''Sezonun bitmesi ve Galatasaray Cafe Crown ile anlaşmam arasında yalnızca birkaç gün geçti. Aslında biraz onun şokunu yaşıyorum. Ama böyle büyük bir camiaya geldiğim için çok mutluyum. Oktay Mahmuti'nin burada olması önemli. Galatasaray Cafe Crown'un büyük başarılar hedeflemesi karar vermemde önemli bir etkendi. Çok fazla düşünme fırsatım olmadı'' dedi.

Kariyerinin son iki sezonunu istediği gibi geçirmediğini anlatan tecrübeli oyuncu, ''İspanya'ya çok iyi bir sezon geçirdikten sonra gitmiştim. Büyük umutlarım vardı. Çeşitli nedenlerden dolayı, istediğim başarıyı yakalayamadım. Oradaki antrenörlerle bir türlü aynı dili konuşamadık. Efes Pilsen'e döndüğümde de beklediğim süreleri alamayınca, doğal olarak benim kariyerimde bir düşüş yaşandı. Tabii bu iki sene benim için zor oldu. Ben asla iki sene üst üste, maç başına 10 dakika süre alan bir oyuncu olmadım. Buna alışık değilim. Gerçek performansımı ortaya koyamadım. İçimde inanılmaz bir hırs, inanılmaz bir oynama hırsı ve  arzusu var'' diye konuştu.

Galatasaray Cafe Crown'un yeni antrenörü Oktay Mahmuti ile Efes Pilsen'de birlikte çalıştığını hatırlatan Ermal Kurtoğlu, ''Kesinlikle objektif olarak söylüyorum. Disiplinli, bu camiaya yakışacak şekilde bir takım kuracağına eminim. Düzgün bir kişiliğe sahip. Çalışmasıyla duruşuyla Galatasaray camiasını başarılı şekilde temsil edeceğini biliyorum. Galatasaray'ı seven herkesin gönlü rahat olsun. Savaşan, güzel basketbol oynayan ve güzel basketbol oynamadığı zamanlarda dahi sonuca giden bir takım olacağının sözünü verebilirim'' diyerek sözlerine devam etti.

MİLLİ TAKIMA SEÇİLMEMEM DOĞAL
Ermal Kurtoğlu, Türkiye'de düzenlenecek 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda mücadele edecek milli takımın kadrosuna seçilmemesini doğal bulduğunu da ifade etti. Milli takımda oynamanın özel bir duygu olduğunu beliren Ermal, ''Herkesin seçileceği bir yer değil. Orada bir ülkenin en iyi oyuncuları olmalı. Benim seçilmemem gayet doğal. Ben iki senelik bir düşüş yaşadım. İspanya'da çok iyi başlamıştım geçen sene ama koç değiştikten sonra olmadı. Zaten burada da takım bir hava yakalamıştı, elemelerde gayet iyi gidiyorlardı. Benim gelmem çok büyük bir fark yaratmamıştı. Geçen sene seçilmem, bence gayet doğal. Aslında bu sezon seçilmememi de doğal karşılıyorum. Teknik bir konu. Bana saygı duymaktan başka bir şey düşmüyor. Sadece şu düşebilir, milli takımdaki tüm oyuncular, benim arkadaşlarımdır. Onların başarısını herkesten çok ben istiyorum. Çok iyi oynayacaklarından eminim'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...