Euroleague'e corona virüs engeli

Galatasaray Kulübü, kadın basketbol takımının FIBA Kadınlar Avrupa Ligi birinci grup aşamasına katılamayacağını duyurdu.

NTV Spor 29.11.2020 - 14:31
Son Güncelleme: 29.11.2020 - 14:34

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada,"Basketbol takımımız, 1-4 Aralık 2020 tarihlerinde Macaristan'ın Sopron kentinde düzenlenecek EuroLeague Women birinci grup aşamasına takımımızda son bir haftada üç oyuncumuzun PCR testlerinin pozitif çıkması ve oyuncularımızın Kovid-19 semptomları göstermesi sebebiyle katılmayacaktır." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, "Oyuncu, idari ve teknik heyetimizin geri kalanının PCR testleri negatif olmasına rağmen, FIBA Avrupa ile yapılan görüşmeler ve FIBA Sağlık Komisyonunun tavsiyesi ışığında ekibimizin birinci dereceden temaslı olarak kabul edilmesi ve yüksek risk taşıması sebebiyle takımımızın katılımı bu turnuva için iptal olmuştur. Takımımızın turnuvada oynayacağı maçların statüsü hakkındaki karar, ilgili makamlar tarafından ileri bir tarihte açıklanacaktır." ifadelerine yer verildi.

Galatasaray'ın yanısra İzmit Belediyespor'un da FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'nde oynayacağı maçlar, takımdaki yeni tip corona virüs (Covid-19) vakaları nedeniyle ertelendi.

Kulübün genel menajeri Cengiz Kahraman, 4 gün önce 4 oyuncu ile teknik ekipteki 3 kişinin covid-19 testinin pozitif çıktığını anımsattı.

Dünkü testlerde kulüp başkanı Uğur Koştur ile 3 oyuncunun daha pozitif çıktığını belirten Kahraman, bu nedenle 1, 2 ve 4 Aralık'ta FIBA Kadınlar Avrupa Ligi A Grubu'nda oynanması planlanan maçlara katılamayacaklarını bildirdi.

Kahraman, FIBA'nın maçların ertelenmesi yönündeki başvurularını kabul ettiğini, yeni tarihlerin henüz belli olmadığını sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...