Fenerbahçe Beko'da teknik ekibe 2 takviye

Yeni sezonun kadro yapılanmasını sürdüren Fenerbahçe Beko, teknik ekibe 2 ismi dahil etti. Ertuğrul Erdoğan ve David Garcia, 2024-25 sezonunda Fenerbahçe Beko'nun teknik ekibinde yer alacak.

Haber Merkezi - NTV Spor 21.06.2024 - 17:33
Fenerbahçe Beko'da teknik ekibe 2 takviye

2024-25 sezonu öncesi kadro yapılanma çalışmalarını sürdüren , ve 'yı teknik ekibe dahil etti.

🏀👉 HABERLERİ


ERTUĞRUL ERDOĞAN KİMDİR?

18 Ekim 1968’de Ankara’da dünyaya gelen Ertuğrul Erdoğan, 2000 – 2013 yılları arasında Fenerbahçe basketboluna farklı kademe ve görevlerde başarıyla hizmet etmişti. Fenerbahçe basketboluna çeşitli noktalarda önemli katkılar sağlayan ve birçok başarının parçası olan Erdoğan, 2010 yılında ise ö dönemin başantrenörü Bogdan Tanjevic’in rahatsızlığı nedeniyle sezonu başantrenör olarak tamamlamış ve takımımızın final serisinde Anadolu Efes’i geçerek şampiyonluğa ulaşmasında önemli pay sahibi olmuştu. Aynı zamanda Milli Takımımızda da önemli görevler üstlenen Ertuğrul Erdoğan, kariyerinde ayrıca Mülkiye (yardımcı antrenör), PTT (yardımcı antrenör), Galatasaray (yardımcı antrenör ve başantrenör), Iowa State (yardımcı antrenör), Oyak Renault (yardımcı antrenör), Türk Telekom (başantrenör), İstanbul BB (başantrenör), Slask Wroclaw (başantrenör) ve Runa BC (başantrenör) ekiplerinde görev yaptı. Erdoğan, son iki sezonunu Slask Wroclaw ile Polonya’da ve Runa BC ile Rusya’da başantrenör olarak geçirmişti.

DAVID GARCIA KİMDİR?

22 Haziran 1982 doğumlu İspanyol çalıştırıcı David Garcia Cabrera, kariyerinde önemli bir tecrübeye sahip. 2010-11 sezonundan 2023 yazına dek Barcelona’da görev yapan Garcia, başta antrenörümüz Sarunas Jasikevicius olmak üzere, Georgios Bartzokas, Sito Alonso ve Svetislav Pesic gibi isimlerle çalıştı. David Garcia Cabrera son olarak Baskonia’nın teknik ekibinde yer alıyordu.

Sayfa Yükleniyor...