"Fenerbahçe Beko maçına gençlerle çıkacağız"

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, İstanbul'da oynayacakları Fenerbahçe Beko maçının, başvurularına karşın Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından ertelenmemesine yönelik açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 03.04.2021 - 14:02 | Son Güncelleme: 03.04.2021 - 14:07

ING BASKETBOL SÜPER LİGİ PUAN DURUMU

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, erteleme talebinde bulundukları ING Basketbol Süper Ligi'nde oynayacakları Fenerbahçe Beko maçına, taleplerinin kabul edilmemesi halinde genç takımla çıkacaklarını bildirdi.

Büyükkarcı, yaptığı yazılı açıklamada, FIBA Şampiyonlar Ligi I Grubu'nda 6 Nisan Salı günü İtalyan ekibi Happy Casa Brindisi ile final niteliğinde bir maça çıkacaklarını aktardı.

Bu nedenle ING Basketbol Süper Ligi'nde yarın oynayacakları Fenerbahçe Beko maçı için TBF'den ertelenme talebinde bulunduklarını bildiren Büyükkarcı, başvurularının TBF'nin "sözde önceden uygulanan kurallar" gerekçesiyle reddedildiğini belirtti.

Büyükkarcı, konuya ilişkin süreci Fenerbahçe Beko ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç nezdinde yürüterek birlikte erteleme taleplerini yinelediklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

"FIBA Şampiyonlar Ligi’nde 6 Nisan Salı günü İtalyan ekibi Brindisi ile oynayacak olduğumuz final niteliğindeki Play-Off I Grubu son maçı öncesi Pazar günkü (yarın) ING Basketbol Süper Ligi 27. Hafta Fenerbahçe Beko maçının ertelenmesine yönelik başvurumuz Türkiye Basketbol Federasyonu’nun sözde önceden uygulanan kurallar gerekçesiyle reddedilmiştir. Konuya ilişkin süreci gerek Fenerbahçe Beko gerekse de Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Ali Koç nezdinde de yürüterek, birlikte erteleme talebimizi yineledik. Öncelikle Türk Basketbolu adına önemli bir eşik öncesinde içerisinde olduğumuz duruma gösterdikleri saygının yanı sıra sergiledikleri olumlu ve anlayışlı yaklaşımdan dolayı Fenerbahçe Spor Kulübü ve Başkanı Sayın Ali Koç’a teşekkür ederiz. Bununla birlikte konuyu anlatamadığımız ya da anlamaktan imtina eden Basketbol Federasyonumuzu, biz kulüpler için var olduklarını hatırlatarak, görev ve sorumluluklarının bilinciyle Türk basketboluna katkı sağlamak adına yetki kullanmaya davet ediyoruz. Ayrıca belirtmek isteriz ki, bu tutumun devam etmesi halinde, şartlar gereği Yönetim Kurulu kararı ile sahaya BGL takımımızı oluşturan genç oyuncularımızın ağırlıklı olacağı bir kadro ile çıkacağımızı basketbol kamuoyunun bilgisine sunarız."

Sayfa Yükleniyor...