"FENERBAHÇE MAÇI SEYİRCİSİZ OYNANIR"

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, Kızılyıldız ile oynayacakları THY EuroLeague ikinci hafta karşılaşması öncesi taraftarları uyardı. Taraftarı sahaya yabancı madde atmamaları konusunda uyaran Ataman, "Tek bir yabancı maddede dahi sahamız kapanacak. Fenerbahçe ile oynayacağımız maç seyircisiz oynanacak" dedi.

NTV Spor

20.10.2016 - 18:06

Galatasaray'ın internet sitesine açıklamalarda bulunan Ergin Ataman, EuroLeague’de her maçın bir derbi niteliğinde oldğunu söylerken, "Özellikle bu tip maçları mutlaka kazanmalıyız. İlk hafta kendi sahamızda EuroLeague’in geçen yılki şampiyonu ve bu yılın favori takımıyla oynadık. İlk maçımız olması, savunmada yaptığımız hatalar ve son periyotta oyundan düşmemizle maçı kaybettik. Aradan bir hafta geçti ve bu bir hafta içinde ligde iyi bir deplasman galibiyeti aldık." dedi.

EuroLeague'in kendileri için yeni başladığını vurgulayan Ataman, "Kızılyıldız sert bir takım, genç oyuncuları olmasına rağmen tecrübeli takım. Geçtiğimiz yıl EuroLeague’de Play-Off oynama başarısı gösteren bir takım. Çok dikkat etmemiz lazım. Mutlak suretle kazanmamız gereken bir maç oynayacağız." ifadelerini kullandı.

Sözlerinin sonlarında taraftarlara seslenen Ataman sahaya tek bir yabancı madde atmamaları konusunda uyardı. EuroLeague’in Galatasaray'a mesajının çok net olduğunu söyleyen Atamany, "Bir kereliğine mahsus bunu para cezası ile geçtiler ancak çok ağır da bir ihtar yolladılar. Bunlar kesinlikle EuroLeague’de tolere edilmeyecek hareketler. Herhangi bir şekilde sahaya tek bir yabancı madde dahi atılırsa direkt saha kapatma cezası verecekler." ikazında bulundu.

"FENERBAHÇE MAÇI SEYİRCİSİZ OYNANIR"
Kızılyıldız karşılaşmasının kritik olduğnu vurgulayan Ataman, "Atmosferi ağır olan bir maç oluyor ama taraftarlarımızın burada takıma zarar vermeyecek şekilde dikkatli olmaları gerekiyor. Bizler sahanın içinde tabii ki agresif olacağız; zaman zaman hakemlerle münakaşa edeceğiz, belki teknik faul alacağız, belki oyuncumuz diskalifiye olacak ama tribündeki taraftarlarımızın mutlaka bu tepkilerini sözlü bir şekilde yerine getirmeleri gerekiyor. Eğer sahaya yabancı bir madde atılırsa, haftaya Cuma günü EuroLeague’de Fenerbahçe ile oynayacağımız maç seyircisiz oynanacak. Burada artık iş tamamen taraftarlarımıza kalmış durumda.” diye sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...