Fenerbahçe, Tofaş engelini rahat geçti

Erzurum'daki Spor Toto Türkiye Kupası Elemeleri B Grubu müsabakalarının ikinci gününde Fenerbahçe ile Tofaş karşılaştı. Maçı Fenerbahçe Ülker 88-65 kazandı.

NTV Spor

07.10.2011 - 23:08

Erzurum'daki Spor Toto Türkiye Kupası Elemeleri B Grubu müsabakalarının ikinci gününde Fenerbahçe ile Tofaş karşılaştı. Maçı Fenerbahçe Ülker 88-65 kazandı.
        
Cemal Gürsel Spor Salonu'ndaki karşılaşmaya Fenerbahçe Ülker etkili başladı ve Ömer, Vidmar, Preldzic ve Jerrells'in bulduğu sayılarla 4. dakikayı 9-0'lık üstünlükle geçti.
        
Sonraki dakikalarda da atak oyununu devam ettiren sarı-lacivertli ekip 7. dakikayı da 13-7'lik üstünlükle geride bıraktı. Bu arada Tofaş özellikle Ruzic'in bulduğu sayılarla maça tutunmaya çalıştı.
        
İlk periyotun son dakikasına girilirken Fenerbahçe Ülker üstünlüğünü sürdürdü ve karşılaşmanın ilk periyotunu 21-17 önde tamamladı.
        
Maçın ikinci periyoduna iki takım da tutuk başladı. Boş dönülen hücumların ardından Fenerbahçe 15. dakikayı 25-19'la geçti. İkinci periyottaki 5 dakikalık bölümde Tofaş Tomislav Ruzic'le sadece 2 sayı üretebildi.
        
Karşılaşmanın 16. dakikası geride kaldığında ise Fenerbahçe Ülker Gist'in iki sayılık basketiyle skoru 32-19'a getirdi ve farkı 13 sayıya kadar çıkardı.
        
Atak oyununu devam ettiren Fenerbahçe Ülker Gist ve Ömer Onan'ın etkili oyunlarıyla soyunma odasına 41-28 önde gitti.
        
İlk yarıda Fenerbahçe Ülker'de 9 sayı 2 ribauntla oynayan Gist ile 5 sayı, 5 ribaunt ve 1 asistle oynayan Emir Preldzic dikkat çekerken, Tofaş da ise Tomislav Ruzic 6 sayı 5 ribauntla öne çıkan isim oldu.
        
Maçın ikinci yarısına da hızlı başlayan takım Fenerbahçe Ülker oldu. Sarı-lacivertliler Jerrells, Preldzic ve Gist'in iyi oyunuyla 27. dakikayı 59-33 gibi farklı bir skorla geride bıraktı.
        
Üçüncü periyottaki üstün oyununu sürdüren Fenerbahçe Ülker, periyotu da 67-41 önde bitirdi.
        
Mücadelenin son periyotuna iki takım da tutuk başladı. Fenerbahçe Oğuz Savaş'ın serbest atışlarıyla sayılar bulurken, Tofaş da Can Özcan'ın 3 sayılık atışıyla 34. dakika 72-49'luk Fenerbahçe Ülker üstünlüğü ile geçildi.
        
Fenerbahçe aradaki sayı farkını 20'nin üzerinde tutmayı sürdürdü. Sarı lacivertliler 37. dakikayı 82-59'luk skorla geçerken, aynı dakikada Fenerbahçe Ülker'den Gaspar Vidmar 5 faulle oyun dışı kaldı.
        
Fenerbahçe Ülker üstün oyununu devam ettirerek maçı 88-65 kazanırken, Fenerbahçe'den James Gist de maçın yıldızı seçildi.

Sayfa Yükleniyor...